• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert: Remont Pomp i Mikołaj Trzaska

Zapraszamy na niecodzienne wydarzenie, jakim będzie koncert zespołu Remont Pomp. Jest to grupa grająca muzykę etniczną, awangardową i improwizowaną, która powstał w 2004 roku przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gdańsku. Inspiracją zespołu jest muzyka etniczna z naciskiem na bogactwo muzyki afrykańskiej. Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na niecodziennych instrumentach lub przedmiotach niekojarzonych z muzyką. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na stole, szklankach, kieliszkach czy misach.

Remont Pomp i Mikołaj Trzaska
piątek 30.09.2022, godz. 18.30
podwórko przed CSW Łaźnia 2 w Nowym Porcie, ul. Strajku Dokerów 5
wstęp bezpłatny
Koncert odbywa się w ramach 10. edycji Festiwalu Kultury Bez Barier: https://fkbb.pl/
Na wydarzeniu będzie obecny tłumacz PJM oraz tłumacz języka ukraińskiego.


folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


W skład zespołu Remont Pomp wchodzą: Magdalena Spaleniak, Wojciech Birtus, Sebastian Włodarek, Jacek Cieślicki, Jan Skiba, Miriam Porębska, Jarosław Marciszewski, Asia Świeczkowska.

Zespół Remont Pomp oraz Mikołaj Trzaska

współpracują z sobą od wielu lat. Owocem ich działań są dwa albumy studyjne i kilkadziesiąt koncertów zagranych w Polsce, Izraelu, Niemczech, Słowacji, Szkocji czy Australii.

Połączenie rytmiczno-sonorystycznej muzyki Remontu Pomp z saksofonem Mikołaja Trzaski daje niespotykane efekty, które warto zobaczyć na żywo. Aktualnie zespół pracuje nad kolejną płytą i podczas koncertu zostaną zaprezentowane głównie nowe utwory.

Remont Pomp na Facebooku: https://www.facebook.com/remontpomp
Płyta Remontu Pomp z Mikołajem Trzaską do przesłuchania: https://tinyurl.com/mrcam67m

Mikołaj Trzaska urodzony w Gdańsku saksofonista i klarnecista basowy. Był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu legendarnej Miłości oraz liderem Łoskotu. Gdy impet yassu wygasł, stał się jedną z czołowych postacią polskiej sceny improwizowanej. Realizuje się na gruncie free jazzu i muzyki improwizowanej. Jest liderem międzynarodowego tria Volumen i kwartetu klarnetowego Ircha, członkiem Shofar wykonujacego muzykę żydowską, Resonance tentetu Kena Vandermarka oraz tria Riverloam, współtworzonego z brytyjskimi muzykami: Markiem Sandersem i Olie Bricem. Współpracuje z tuzami światowej wolnej improwizacji m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Peterem Friisem Nielsenem, Stevem Swellem, Timem Daisy, Claytonem Thomasem, Markiem Tokarem, Magnusem Broo, Peterem Ole Jorgensenem, Per-Ake Holmlanderem, Davem Rempisem. Jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (na stałe współpracuje z Wojciechem Smarzowskim) oraz tworzy projekt muzyczno-literacki z Andrzejem Stasiukiem.

Projekt realizowany w zakresie zadania Nowy Port. W Centrum w ramach kontynuacji projektu Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska.

Opinie

Sprawdź się

W 2012 roku Gdańsk był jednym z gospodarzy: