• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert Remont Pomp + Maja Miro

Zapraszamy 16 grudnia na Koncert Remont Pomp + Maja Miro w Ratuszu Staromiejskim.

kwi 15

sobota, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 40 zł
maj 19

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 169 zł
wyprzedane
Remont Pomp - zespół grający muzykę etniczną, awangardową i improwizowaną, który powstał w 2003 roku przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Gdańsku. Inspiracją zespołu jest muzyka etniczna z naciskiem na bogactwo muzyki afrykańskiej. Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na nietypowych instrumentach oraz przedmiotach na co dzień nie kojarzonych z muzyką.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Zespół korzysta z różnorodnego instrumentarium początkując od etnicznych instrumentów perkusyjnych tj. djembe, balafon, kalimby, log drum, poprzez instrumenty melodyczne: metalofon, dzwonki chromatyczne, tank drum a kończąc na przedmiotach np. szklankach, butelkach, miskach, dzbanach czy beczkach.

Remont Pomp ma w swoim dorobku trzy płyty. Pierwsza pt: "Złota Platyna" wydana w 2012 roku została nagrana z Mikołajem Trzaską i Majkiem Majkowskim. Kolejną płytę pt: "Pomp Power" zespół nagrał z Mikołajem Trzaską, ukazał się ona w grudniu 2016 roku nakładem wydawnictwa kilogram records. W grudniu 2022 zespół miała miejsce prapremierę nowej płyty pt. "Sam jesteś pompa vol. 1". Została ona nagrana z Mikołajem Trzaską oraz Adamem Żuchowskim. Dzięki tym spotkaniom muzyka zespołu na płytach zyskała bardziej free jazzowo, improwizowany charakter.

Remont Pomp współpracował także z muzykami takimi jak: Tomasz Antonowicz, Ken Vandermark, Marzena Majcher, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, Raphael Rogiński, Paweł Szamburski, Wacław Zimpel, Michał Górczyński, Ray Dickaty, Artur Majewski, Paweł Romańczuk (Małe Instrumenty) i inni. Dwukrotnie zagra na Festiwalu Unsound w Krakowie.

W skład zespołu Remont Pomp wchodzą:
Magdalena Spaleniak, Wojciech Birtus, Sebastian Włodarek, Jacek Cieślicki, Jan Skiba, Miriam Porębska, Jarosław Marciszewski, Joanna Świeczkowska

MAJA MIRO
Multiflecistka, specjalizująca się w instrumentach historycznych, improwizatorka, kompozytorka. Autorka projektów sytuujących dawne flety w różnych kontekstach współczesnych. Jest współzałożycielką i muzykiem zespołu instrumentów historycznych SILVA RERUM arte oraz prezeską Fundacji SILVA RERUM. Kuratorka festiwalu Cappella Angelica w Bazylice Mariackiej, poświęconego dawnej, nowej i improwizowanej muzyce na starych instrumentach. Nagrała kilkanaście płyt z muzyką barokową, współczesną i folkową. Współpracuje jako wykładowczyni z Akademią Muzyczną w Gdańsku.

Posłuchaj
www.remontpomp.bandcamp.com
Video
Remont Pomp
https://www.youtube.com/watch?v=yyTVi8Vmteo
Maja Miro - koncert ze Stoczni Cesarskiej
https://www.youtube.com/watch?v=8hMrzlvHnkY

Koncert dofinansowano ze środków PFRON oraz środków Miasta Gdańska.

Opinie

Sprawdź się

Antoni Suchanek, polski malarz marynista, ma swój pomnik w Trójmieście. Gdzie dokładnie się znajduje?