• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana

Koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot - ODWOŁANY

sie 15

czwartek, godz. 20:30

bilety 50 zł
ulgowy 35 zł
lis 24

niedziela, godz. 17:00

bilety 146 - 248 zł
Kup bilet
Sala Koncertowa na terenie Opery Leśnej

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot

Ayyub Guliyev (Azerbejdżan) - dyrygent
- Laureat I nagrody na IV Międzynarodowym Przeglądzie Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku.

Śląski Kwartet Waltorniowy
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Program:
A. Tansman - Wariacje na temat Frescobaldiego
H. Hübler - Koncert na 4 waltornie i orkiestrę
B. Britten - Simple symphony
F. Amirov - Symfonia "Nizami"

Bilety w cenie 30 zł normalny i 15 zł ulgowy do nabycia w kasach Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie, ul. Kościuszki 61, tel. 58 555 84 51 oraz przed koncertem w foyer Sali Koncertowej.

o wykonawcach:
AYYUB GULIEV
Urodził się w 1984 roku. W wieku 15 lat został przyjęty do Akademii Muzycznej w Baku gdzie ze złotym medalem ukończył wydział dyrygentury w klasie prof. Y Adigezaloya. W latach 2001-2005 A. Gulivev zdobywał doświadczenie jako asystent dyrygenta w Baku Youth Symphony Orchestra. W latach 2005-2007 przeprowadził się do Petersburga, gdzie kontynuował studia na wydziale dyrygentury operowo-symfonicznej u prof. A.I. Polishuka, by następnie w 2008 roku przenieść się do Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. Ponadto w latach 2004-2008 Ayyub Guliyev brał udział w kursach mistrzowskich u Daniela Hardinga (W. Brytania), Johannesa Schlaeflia (Szwajcaria), Riccarda Capasso (Włochy), Y. I Simonowa (Rosja) i R. Abdullayeva (Azerbejdżan).

Ayyub Guliyev od dzieciństwa wykazywał się dużą kreatywnością i pracowitością zarówno jako muzyk grający na tarze (narodowy instrument Azerbejdżanu) jak i jako dyrygent. W 1997 roku młody Guliyev zagrał wraz ze swoim ojcem prof. Ramizem Guliyevem serię koncertów z okazji jubileuszu legendarnego wiolonczelisty i dyrygenta M. Rostropowicza. Zafascynowany młodym muzykiem maestro Rostropowicz zaprosił go do wzięcia udziału w koncercie galowym w Moskwie.

W swojej ojczyźnie - Azerbejdżanie - Ayyub Guliyev jako jeden z pięciu muzyków, wpisany został dekretem prezydenckim do Złotej Księgi Młodych Talentów. W 2006 roku zdobył
I miejsce w IV Międzynarodowym Przeglądzie Młodych Dyrygentów im W. Lutosławskiego w Białymstoku oraz otrzymał Nagrodę Specjalną Orkiestry Symfonicznej. Także w 2006r. otrzymał nagrodę "Sukces Roku" przyznawaną przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Azerbejdżanie. Kolejne lata przyniosły dalsze nagrody: Orchestra Preference Award w Atenach 2008,
I miejsce w I Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Rumuni 2009, Nagrodę Publiczności na XIV International Music Festiwal "Musical Olympus" w Petersburgu. W 2010 Ayyub Guliyev debiutował w Stanach Zjednoczonych z orkiestrą "Olympus Players" w Carnegie Hall.

Orkiestry którymi dyrygował Ayyub Guliyev to m.in. Cadeques Orchestra (Hiszpania), Colors (Grecja), Czech Virtuosi, North Czech Philharmonic, Zagreb Philharmonic, Craiova State Opera and Philharmonic Orchestra (Rumunia), Orkietry Symfoniczne Filharmonii w Lublinie, Kielcach, Koszalinie, Częstochowie, Gdańsku, Saint-Petersburg State Symphony Orchestra, Ermitage State Orchestra, State Apella Orchestra, Novosibirsk Philharmonic Orchestra, Kalingrad Philharmonic Orchestra, State Academic Symphony Orchestra (Białoruś) i Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Azerbejdżanie.

ŚLĄSKI KWARTET WALTORNIOWY
Istniejący od 1993 roku Śląski Kwartet Waltorniowy wybitne osiągnięcia kunsztu instrumentalnego zawdzięcza wielostronnym kwalifikacjom muzycznym połączonym z wrażliwością artystyczną. Szlachetność brzmienia i rozwinięta technika gry budzi podziw. Zespół rozpoczął działalność w składzie: Antoni Słota - długoletni I waltornista Filharmonii Śląskiej, Stefan Grzegorzek - długoletni waltornista Filharmonii Śląskiej, Joachim Nowak - obecnie I waltornista Filharmonii Śląskiej i twórca wielu aranżacji dla Śląskiego Kwartetu Waltorniowego oraz Jerzy Ślęzak.

Obecny skład zespołu tworzą czterej artyści Filharmonii Śląskiej, absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach :
- Leszek Salwa
- Jerzy Ślęzak
- Waldemar Matera
- Grzegorz Grzegorzek

Członkowie kwartetu współpracują także z innymi orkiestrami takimi jak: Polska Filharmonia Kameralna, Śląska Orkiestra Kameralna, Sinfonietta Cracovia, Polska Orkiestra Radiowa, Bielska Orkiestra Festiwalowa, Opera Śląska, Filharmonia Rybnicka oraz wiele innych.

Zespół ma za sobą dziesiątki koncertów w całym kraju. Koncertował miedzy innymi na Letnim Festiwalu "Od Bacha do Beatlesów", Muzycznym Święcie Kwitnących Azalii w Mosznej. Ostatnio Śląski Kwartet Waltorniowy dał także koncerty na I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych w Katowicach (czerwiec 2006), I Ogólnopolskim Konkursie Waltornistów im. prof. E. Golnika w Łodzi (listopad 2006) oraz na IX Festiwalu Muzyki Kameralnej Instrumentów Dętych organizowanym przez Akademię Muzyczną w Katowicach (grudzień 2008). Obecnie zespół pracuje na nagraniem płyty z utworami kompozytorów polskich. Zespół dokonał także nagrań archiwalnych dla TVP i Polskiego Radia. Od początku swej działalności kwartet spotyka się z dużym zainteresowaniem słuchaczy ze względu na niespotykany skład oraz prezentowany repertuar.

Śląski Kwartet Waltorniowy ma w swoim repertuarze muzykę klasyczną, współczesną, a także aranżacje utworów o lżejszym charakterze.

Opinie

Sprawdź się

Kto występuje w tradycyjnym teatrze japońskim Kabuki ?