• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Mikromusic - Ladies' Jazz Festival

 • czwartek, 18 lipca 2024, godz. 17:00
 • Lokalizacja
 • Bilety
  99 - 169
  Kup bilet
Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Najprawdopodobniej jedyni artyści na świecie śpiewający o podrobach, podejmujący temat samotności psa w kosmosie czy tragedii pająków-inwalidów - ofiar ludzkiej przemocy, autorzy światowego hymnu dotkniętych prokrastynacją i syndromem poniedziałków, Mikromusic na XX Ladies Jazz Festival 18 lipca 2024 g. 17.00 Teatr Muzyczny w Gdyni!

Mikromusic to jeden z najbardziej oryginalnych i rozpoznawalnych polskich zespołów grający muzykę, którą członkowie grupy sami określają jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii (np. w słynnym tokijskim Blue Note), Irlandii, Litwie... Gościli też przeszło 10 lat temu na Ladies Jazz Festival dając niezapomniane przedstawienie w Klubie Ucho. W 2020 r. zostali uhonorowani Fryderykiem w kategorii "Muzyka Poetycka".

jazz - koncerty w Trójmieście


Niewątpliwym atutem i oryginalnym głosem zespołu jest Natalia Grosiak, która założyła Mikromusic w 2002 roku razem z wszechstronnym gitarzystą Dawidem Korbaczyńskim. Skład zespołu uzupełniają wybitni muzycy, którzy oprócz tego, że zasilają sceny, są równoprawnymi twórcami albumów od brzmienia instrumentów przez aranżacje, kompozycje, aż po produkcje. Są to: Robert Szydło, basista, znany ze swoich solówek, który jest także producentem albumów Mikromusic, Robert Jarmużek - pianista, kompozytor, aranżer; specjalizujący się w jazzowych brzmieniach, trębacz Adam Lepka to jego dziełem są np. piękne aranżacje do albumu Mikromusic z Górnej Półki, która została nominowana do nagrody Fryderyk 2024 w kategorii Najlepsze Nagranie Koncertowe, Łukasz Sobolak - perkusista, oprócz gry w zespole wspomagający swym talentem między innymi Anitę Lipnicką. Niewątpliwym fenomenem Mikromusic jest także ich 20-letnia obecność na scenie oraz niezmienny od kilkunastu lat skład zespołu.
Po koncercie Mikromusic na Ladies Jazz Festival 2024 spodziewamy się wspaniałych harmonii, oryginalnych dźwięków, świetnych tekstów, śpiewnych refrenów i wrażeń głęboko zapadających w pamięci słuchaczy, a serca i dusze ich napawających pięknem i ciepłem.

Mikromusic wystąpi w Teatrze Muzycznym w Gdyni 18 lipca 2024 o godz. 17:00.

Zobacz relację z poprzedniej edycji (2023)

Mikromusic zorganizowali dobry jubileusz w filharmonii Mikromusic zorganizowali dobry jubileusz w filharmonii

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

W której dzielnicy Gdańska znajduje się Kolekcja Malarstwa Monumentalnego?