stat
Impreza już się odbyła

Koncert Ola Solska feat. Jakub Klemensiewicz Michał Ciesielski

paź 21

czwartek, godz. 21:00

Sopot,
bilety 20 zł
gru 19

niedziela, godz. 17:00, 20:00

bilety 59 zł
Kup bilet
W ich repertuarze znajdują się standardy jazzowe i utwory popularne w autorskich aranżacjach.

jazz - koncerty w Trójmieście


Ola Solska edukacje muzyczną rozpoczęła w OSM I st im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie fortepianu. Drugi stopień szkoły muzycznej kontynuowała w tym samym miejscu. Od najmłodszych lat związana z Klubem Winda GAK, w którym spotykała się z różnorodną literaturą wokalną polskich i zagranicznych twórców. Podczas organizowanych w Teatrze Leśnym koncertów miała okazje występować na scenie obok najwiekszych osobistości trójmiejskiej sceny jazzowej. Aktualnie jest studentką Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku specjalności dyrygentura chóralna.

Jakub Klemensiewicz - pochodzi z Jastarn...i, swoją przygodę z muzyką rozpoczął w PSM I st. im.S. Moniuszki w Pucku w klasie klarnetu. Następnie kontynuował ją w OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku. Aktualnie jest studentem Gdańskiej Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki na wydziale jazzu i muzyki estradowej w klasie dr Macieja Obary.
Jako młody muzyk angażuje się w wiele projektów jako klarnecista i saksofonista. Grał w kilku rozrywkowych orkiestrach. Był laureatem konkursów improwizacji jazzowej. W 2012 roku założył zespół jazz-fusion Mapa Kota, z którym koncertował wielokrotnie na terenie pomorza. W 2015 roku został zaproszony do współpracy przez zespół 3-0-3 Tango Fusion z Argentyny, z którym podczas trasy po kraju grał m.in. na Ethno Jazz Festiwalu we Wrocławiu. Laureat XIX Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych z zespołem Nordwave (Nagroda dla najlepszego zespołu).

Kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył z wyróżnieniem studia na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego. Przez rok studiował w Instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca. Obecnie na powrót związany z AM w Gdańsku jako pedagog i student fortepianu jazzowego w klasie prof. Włodzimierza Nahornego i dr. Sławomira Jaskułke.

Michał ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji i aranży na przeróżne składy (od tria fortepianowego, przez kwartet smyczkowy, zespół wokalny, po big band i orkiestrę symfoniczną) w różnych stylistykach (jazz, muzyka poważna, pop, funk, gospel, muzyka do sztuk teatralnych i do filmu).

Jest laureatem licznych nagród (Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Fama 2011, RCK pro Jazz Festiwal, School & Jazz Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej Wschody (nagroda dla najlepszego akompaniatora), Międzynarodowy konkurs jazzowy Big Sky 2016). Jako pianista jazzowy występował z licznymi składami w całej Polsce, a także w Niemczech, Anglii, Holandii, Włoszech, i Rosji.

Współpracował z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, Dorota Miśkiewicz, Krystyna Prońko, Maciej Grzywacz, Marcin Gawdzis, Grzegorz Nagórski, Cezary Paciorek czy Brian Fentress.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku odbyła się pierwsza polska edycja zawodów Red Bull Air Race?