stat
Impreza już się odbyła

Klub Kwadratowego Koła - wystawa malarstwa

Co ma Krzywy Kwadrat do Kwadratowego Koła?

25 marca - 3 maja 2020, godz. 10:00 - 16:00

bilety 12 zł
ulgowy 8 zł

19 września - 2 października 2020, godz. 18:00

Gdańsk,
Płynąc wpław przez meandry wyobraźni, w dyslektycznym błędzie, powstał Klub Kwadratowego Koła będący parafrazą Klubu Krzywego Kwadratu. Pierwszy "klub" powstał w latach dziewięćdziesiątych XX wieku i skupiał artystów niezależnych od głównego nurtu płynącego przez kraj. Dzisiejszy, z nie mniejszą siłą łączy skrajne postawy twórcze i pozwala oglądać kwadrat tak by widać było koło.
Zapraszamy na wystawę malarstwa, na której będzie można zobaczyć malarstwo trzech artystów związanych z trójmiastem - Mirosławem Śledziem, Przemysławem Garczyńskim i Kornelem Kowalskim. Każdy z nich prezentuje inny sposób formułowani alegorii czy interpretacji rzeczywistości. Oscylując między geometryczną precyzją a nieuładzonym gestem malarskim znajdujemy wspólny mianownik w charakterystyce malarzy - kolor i odważna forma.

Kuratorem wystawy jest Sebastian Choromański i razem z TuBaza, Fundacja Morze, Gdański Archipelag Kultury i Klub Winda organizuje to wydarzenie.

Prace będzie można zobaczyć w przestrzeni wystawienniczej Gdyńskiej TuBazy.

Przemysław Garczyński -Urodzony w 1988 w Lublinie. W 2018 roku, ukończył malarstwo na ASP w Gdańsku. Zajmuję się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, malarstwem ściennym i grafiką. Zatrudniony jako asystent na macierzystej uczelni. Jeden z rysunków artysty znajduje się na księżycu, a cześć obrazów była pokazywana w kraju na wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Mirek Śledź -urodzony w 1961 r. w Gdyni. Zaczął malować w1991r., a dwa lata później, pod wpływem kubistycznej inspiracji wykreował własny styl, w którym wyeliminował wszelkie okrągłości pozostawiając jedynie proste, geometryczne formy. Swój styl określił jako "kwadryzm". Śledź wystawiał się m.in. w Kioto, Yokohamie, Biarritz, Bordeaux, Chicago, Monachium i Wenecji.
Kornel Kowalski -urodzony w 1985 r. w Gdyni. Nieposkromiony twórca i poszukiwacz inspiracji. W 2018 r. ukończył malarstwo na ASP w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, fotografią, filmem oraz muzyką. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Kornel Kowalski -urodzony w 1985 r. w Gdyni. Nieposkromiony twórca i poszukiwacz inspiracji. W 2018 r. ukończył malarstwo na ASP w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, fotografią, filmem oraz muzyką. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jaka była pierwsza wystawa w Żaku w Gdańsku, podczas której pokazano m.in. wykopane karabiny z czasów wojny?