stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Katarzyna Dworaczyk. Wszystko, co jest teraz zaczęło się tam

Z przyjemnością zapraszamy na wystawę prac Katarzyny Dworaczyk.

27 maja - 15 sierpnia 2021

bilety 1-18 zł

3 lipca - 25 września 2021, godz. całą, dobę

Gdańsk,
Wstęp wolny
gdzie: Sztuka Wyboru, Gdańsk ul. Słowackiego 19
kiedy: 18.08-10.09.2017 r. ( codziennie w godz. 9:00-22:00)
otwarcie wystawy: 18.08 o 19:00

"Z czego jesteśmy zrobieni i jakie to ma znaczenie?"

"Wszystko, co jest teraz, zaczęło się tam"

W swojej pracy artystycznej i terapeutycznej/szkoleniowej Katarzyna Dworaczyk skupia się na badaniu, jak wydarzenia, migawki z naszego życia wpływają na nasze wybory, sposób patrzenia na świat, na innych i na siebie.

I co to znaczy JA. Czy jest to zbiór (genów, doświadczeń, formy ciała, połączenia synaps) czy jednolitość. Jak łączy się to z ciałem, a jeśli tak, to gdzie jest to połączenie świadomości i ciała. Czy mamy zgodę by być mozaiką czy chcemy indywidualnej niepowtarzalności?

Katarzyna Dworaczyk na warsztat wzięła najpierw swoje dzieciństwo i dorastanie, zebrała wydarzenia i z ilustracjami połączyła je w książkę - monument dla siebie - dziecka. Dla każdego pojedynczego przeżycia wystawiła pomnik.

Następnym etapem było (i jest) przyglądanie się, jak historia kobiet w jej rodzinie, a także zasłyszanych historii babć, koleżanek... naznacza (wspiera lub hamuje) aktualne przekonania, widzenie siebie, kobiet, mężczyzn, świata...

Wystawa obejmuje prace z książki "Wszystko, co jest teraz, zaczęło się tam" (dostępnej w księgarni Sztuki Wyboru), projektu "Dźwignia. Historie babć" oraz materiałów do następnej książki "Portret pamięciowy kobiet".

Wszystkie projekty Katarzyny Dworaczyk są opisane na stronie www.GRL.zone

Bio:

Z pasji terapeutka, trenerka oraz artystka wizualna. Z wykształcenia też. Pisze i rysuje, mówi, inspiruje na szkoleniach i konferencjach, mini - mediuje z i między dziećmi. Zafascynowana przekonaniami, jak powstają, działają, zmieniają nas i świat. Współtworzy międzynarodowy zespół trenerów skupionych wokół Internal Family System oraz Porozumienia bez Przemocy. Katarzyna Miller powiedziała o niej, że jest "cudownie, bezczelnie niestereotypowa" i to jej bardzo pasuje. Pochodzi z Gdyni (do której kiedyś wróci), mieszka w Poznaniu, w przyszłym roku leci do Irkucka. Uwielbia espresso, Jacquesa Lacana i widzieć horyzont. Najlepiej wszystko na raz.
www.grl.zone

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Siedziba Muzeum Narodowego w Gdańsku przy ul. Toruńskiej 1 funkcjonuje jako muzeum od...?