• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Karolina Bracławiec - O czym tęsknisz

Wystawa Karoliny Bracławiec jest dialogiem zarówno ze sztuką konceptualną jak i echem dawnego malarstwa; wystawa traktuje o formie- tondzie - którym posłużył się Parmingianino, Caravaggio, ale i współczesny brytyjski rzeźbiarz Anish Kapoor. Wystawa opiera się na ciekawej koncepcji- ukazaniu malarstwa i stworzeniu kompozycji przestrzennej - wręcz bryły poruszających się obrazów.

16 września 2022 - 31 maja 2023

bilety 10 zł
ulgowy 5 zł
Karolina Bracławiec - żyje w świecie wolności, autentyczności, bliskości, procesu i poszukiwań. Jej twórczości od lat towarzyszy myśl "nie wiem" - otwierająca nowe, niepoznane szlaki działań twórczych i rozwoju. Artystka wizualna, malarka, mentorka. Uczestniczka wielu wystaw, laureatka konkursów i stypendiów w Polsce i za granicą. Współtworzy Kalejdoskop i Trójmiejską NieSzkołę Demokratyczną w Gdańsku.

Jest w tym malarstwie dojrzałość, która pozwoliła na gest odejścia od barw i ukazaniu tylko przeklejonych płócien. Takie działanie jest konceptualną bronią w walce z czasami pandemii.

Sytuacja pandemii pozwoliła artystce pokazać swoje roztrzęsienie i lęk -emocje, których już nie tłumi a które dobitnie i jasno wybrzmiewają w jej sztuce.Nie wiem- zadaje sobie pytanie artystka, która jednocześnie podejmuje szereg prób, szkiców, nadaje nowe znaczenia i oscyluje wokół nowych rozwiązań formalnych. Malarstwo Karoliny Bracławiec to gest, raz zamaszysty, raz niepewny, to konsekwentna droga ,wyprawa wręcz w głąb sztuki i możliwości jej ukazania w nowej odsłonie. Emocje towarzyszące Karolinie Bracławiec przy pracy są dla nas odbiorców czytelne. W rozwibrowanych tondach szaleją barwy, w innych brak absolutny bodźców. Tonda stanowią kinetyczny zapis uczuć, które targały artystką. W konsekwencji pozostawiają sztukę wolną dla interpretacji, frapującą i do zapamiętania.

Wystawę zrealizowano ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego. Otwarcie odbędzie się 15.07 o g.16.00. Galeria jest czynna w g.16 - 21.00. Wystawę można oglądać do 2.08.

W Galerii Żak w czasie epidemii - obowiązuje:

1. Ograniczenie liczebności zwiedzających do 6 osób w jednym momencie
2. Nakaz utrzymywania przez zwiedzających odpowiedniego dystansu społecznego
3. Nakaz zakrywania ust i nosa przez zwiedzających
4. Zwiedzającym zapewnia się możliwość dezynfekcji rąk przy wejściu do Klubu, możliwość dezynfekcji rąk w łazienkach na parterze i I piętrze
5. Czasowo wprowadza się ograniczenia w możliwości korzystania z szatni i zwiedzania grupowego
6. Powierzchnie dotykowe w tym klamki, włączniki światła, poręcze są regularnie dezynfekowane.
7. Przy wejściach do budynku Klubu przygotowano oddzielne pojemniki na zużyte rękawiczki i maski.

Opinie

Sprawdź się

Na Darze Pomorza można było zobaczyć spektakl: