stat
Impreza odwołana

John Leysner Music Show With Band

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury serdecznie zaprasza na niesamowity koncert. Połączenie soul'u, funk'y oraz jazz'u w wykonaniu John'a Leysner'a i jego band'u już 21 kwietni w Scenie Muzycznej GAK. Wszechstronność muzyki John'a Leysner'a będzie wyraźnie obecna podczas tego koncertu.

Dziesiątki lat doświadczeń, występów na wielu międzynarodowych scenach, między innymi w: Holandii, na Łotwie (Ryga), w Polsce, i Belgii oraz sięganie do różnorodnych stylów muzycznych takich jak: Soul, Funk, Jazz, World music zainspirowały John'a do stworzenia programu artystycznego będącego mieszanką coverów jak i własnych kompozycji, które zabiorą Cię tego wieczoru we wspaniałą podróż gdzie dzielenie się jest kluczem, a niebo stanowi granicę.

jazz - koncerty w Trójmieście


John urodził się w Surinamie (Ameryka Południowa), małym kraju niedaleko Brazylii. Jego muzyczna przygoda zaczęła się w momencie, kiedy tylko nauczył się chodzić. W Surinamie to normalne i częste zjawisko, że tradycyjne zespoły grają na przyjęciach urodzinowych. Dla małego chłopca stojącego zawsze naprzeciwko zespołu było to coś magicznego, wręcz nie do opisania. W wieku 17 lat kupił swój pierwszy instrument.

Jego pierwszy album będzie wydany w 2018 roku.

Band Johna tworzą:

Gitara: Piotr Augustynowicz- muzyk sesyjny, zagrał w wielu projektach muzycznych, grał na największych festiwalach w Polsce (w tym: festiwal w Opolu, Rawa Blues Festival, Mragowo Country Festival, Gdańsk Dźwig Muzę) i zagranicą (w tym w Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Anglii, Danii, Szwecji i Republiki czeskiej, na Litwie i w Chinach). W 2018 został zaproszony na największy fetiwal blues'owy w Stanach Zjednoczonych "International Blues Challenge in Memphis".

Puzon: Marek Romanowski- założyciel Maro Records, muzyk, kompozytor, producent muzyczny. Skończył jazz i muzykę na wydziale Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie puzon. Otrzymał główną nagrodę na Festiwalu Jazz nad Odrą (Wrocław 1999) - pierwsze miejsce dla jego Galaktyki Kwintet (Marek był założycielem, leaderem , kompozytorem). Po wielu latach koncertowania i współpracy z takimi wspaniałymi artystami i zespołami jak: Natalie Cole, Maria Schneider, Tivon Pennicott, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Majewski, Zbigniew Namysłowski, Ewa Bem, Lora Szafran, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki, Piersi, T.Love, Szwagier Kolaska , Sędzia Dred, Human i wielu innych, zdecydował się pracować w studiu w celu odkrywania wszystkich sekretów produkcji muzycznej... jego wiedza i ogromne doświadczenie jako muzyk niewątpliwie miało wpływ na sposób, w jaki pracuje w studiu, gdzie aspekt muzyczny jest zawsze najważniejszy.

Saksofon: Marcin Janek - Saksofonista tenorowy gra również na: klarnecie i flecie, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie saksofon Macieja Sikały oraz pierwszego i drugiego stopnia w Szkole Muzycznej w klasie klarnet Grzegorza Wieczorka, pedagog, nauczyciel gry na saksofonie, zwycięzca, między innymi: grand prix w krajowym konkursie "Jazz i szkolny festiwal 2013". Koncerty i festiwale: Hevelius Monstar (Brukela), Komeda Jazz Festival, Jazz Jantar, Gdańsk Jazz Nights, Sopot Jazz Festival, Sopot Molo Jazz Festival, Przystanek Woodstock 2014 i wiele innych... Współpraca z artystami: A'freakan Project by Wojciech Staroniewicz, Krystyna Durys, Riverboat Ramblers Swing Orchestra, Jan Konop Big Band (z Grażyną Łobaszewską, Ewą Urygą, Ewą Bem, Krystyną Prońko), Leszek Kułakowski Big Band (z Leszkiem Możdżerem), Seaside Jazz Quintet, Judy Carmichael, Lorraine Brown, Kamil Bednarek.

Trąbka: Piotr Szlempo - trębacz młodego pokolenia, absolwent Akademii Muzycznej w Wrocławiu w klasie saksofonu Piotra Wotjasika. Zdobywca wielu nagród międzynarodowych i konkursów: Jazz nad Odrą 2017 (Jan Kantner Quartet), LOTOS Jazz Festival 20. Bielska Zadymka Jazzowa (Jan Kantner Quartet), Jazz Juniors 2017 (Jan Kantner Quartet), Blue Note Poznan Competition 2017 (Kuba Lechki Quintet ), Krokus Jazz Festival 2017 (Kuba Lechki Quintet), Review of Young Jazz and Blues Bands in Gdynia 2017 (Kuba Lechki Quintet), Golden Tarka 2015 (Adam Bławicki - Retrospection), 7th Tarnów Jazz Contest 2014 (Jazztelmeni), Anima Wroclaw 2013 ( Jazztelmeni), Szósty Tarnowski Konkurs Jazzowy 2013 (Jazztelmeni), Music Form Festival - Światowid Wrocław 2013 (Jazztelmeni), Czwarty Tarnowski Konkurs Jazzowy 2011 (Fakedrum) and Trzeci Tarnowski Konkurs Jazzowy 2010 (jako solista). Obecnie również związany z trójmiejską sceną (jan konop big band, marcin janek kwintet).

Keyboard, malletkat: Paweł Witulski - multi-instrumentalista (vibrafonista, pianista, perkusista), rozpoczął przygodę z muzyką w szkole muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Sopocie w klasie fortepianu, w szkoła im. Fryderyka Chopina w Gdańsku - Wrzeszczu skończył klasę gry na instrumentach perkusyjnych, w końcu ukończył na Akademii Muzycznej w Gdańsku kierunek Jazz i klasę wibrafonu. Obecnie aktywnie działa w Trójmiejskiej scenie jazz'owej, współpracuje z wieloma artystami ze świata jazzu, funky i latino, również regularnie gra jako akompaniator dla różnych rodzajów teatrów, projektów, w tym Podaj Pagaj festiwal.

Bębny: Sławek Dumański - Groove master, swoje lekcje gry na bębnach zaczął od warsztatów prowadzonych przez czołowych perkusistów takich jak Jacek Pelc. od 2013 r. instruktor w Akademii Muzycznej Rozrywki. Zainspirowany muzyką jazz, blues, funk, soul, salsa. Często jest również muzykiem sesyjnym. Obecnie jest członkiem takich formacji, jak Q, Ines, Dla Przyjaciół.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl oraz w budynku Sceny Muzycznej GAK przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku.
INFORMACJE O BILETACH ULGOWYCH ZNAJDZIECIE PAŃSTWO NA STRONIE WWW.SCENAMUZYCZNA.PL

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jak często wręczana jest wymyślona w Gdańsku nagroda Europejski Poeta Wolności?