Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jesteś tym, co widzisz - wystawa Szymona Brodziaka (1 opinia)

Państwowa Galeria Sztuki zaprasza do zanurzenia się w czarno-białym świecie mistrza fotografii- Szymona Brodziaka. Wystawa "Jesteś tym, co widzisz" prezentuje przekrój fotografii z całego okresu twórczości artysty, przenosząc widza do świata starannie stworzonych nieruchomych historii, w których centrum jest kobieta.

Relacja z imprezy

Szymon Brodziak wirtuoz czarno-białej fotografii, który w tym roku zajął 1. miejsce w światowym rankingu World's Top 10 Black & White. Brodziak opisując swoje zdjęcia lubi mówić, że są jak kadry z filmu, który nigdy nie powstał. W swoich pracach skupia się na kobietach. Ich piękno i moc uwydatnia poprzez wpisywanie modelek w nieoczywiste, wyszukane scenerie. Zazwyczaj to właśnie miejsca inspirują Szymona Brodziaka do tworzenia swoich wizji, opowiadania emocjonalnych historii, których efektem końcowym niezmiennie pozostaje piękno.

Wystawa w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie prezentuje przekrój fotografii z okresu całej twórczości Szymona Brodziaka. Należą do niej m.in. fotografie, które można było podziwiać na wystawie "Newton. Horvat. Brodziak" w Muzeum Fotografii - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie, a także te, należące do oferty Brodziak Gallery. Wystawa ta poprzedza premierę nowego albumu artysty, o tym samym tytule: "Jesteś tym, co widzisz". Nowa publikacja przedstawia dorobek Brodziaka z zupełnie innej perspektywy - przez wnikliwe spojrzenie w proces twórczy artysty.


Wernisaż: 19 września o godz. 19:30
Wystawa: 20 września - 20 października 2019 (od wtorku do niedzieli w godz. 11:00 - 19:00)

WYSTAWA W HOLACH GALERII

Partner: Brodziak Gallery

Patroni medialni: Radio Gdańsk S.A., Gdansk In Your Pocket, Trojmiasto.pl, Pomorskie, Prestiż Magazyn Trójmiejski, RADIO PLUS

Przeczytaj także

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Który z trójmiejskich pisarzy jako jedyny mieszkający w Trójmieście wygrał Nagrodę Literacką Gdynia?