stat
Impreza już się odbyła

Jej Wysokość Gęś

Gdynia jest bardzo dumna z obecności ptaków. Każdego roku kolejne pokolenia Gdynian zapraszają kolejne pokolenia ptaków do miasta. Budujemy dla nich karmniki i budki lęgowe, prawidłowo dokarmiamy i podziwiamy! Kto nie słyszał o akcji "Zapraszamy ptaki do Gdyni"?

paź 10

sobota, godz. 17:00

bilety 15 zł
Kup bilet
Tym razem zaprosiliśmy niezwykłego Ptasiarza. Tak bowiem mówi o sobie Jacek Karczewski - autor dwóch niedawno wydanych książek, przebojowej "Jej Wysokości Gęsi" oraz momentami gotyckiej "Nocy Sów". Porozmawiamy z nim o eleganckich szpakach, mewach rozbójnicach, szalonych jerzykach, kolorowych z natury wróblach oraz innych wakacyjnych ptakach. Ci, którzy czytali już książki Pana Jacka lub słyszeli jak opowiada o ptakach - wiedzą doskonale, że będzie to absolutnie wyjątkowe spotkanie.

Książki zdążyły już zachwycić tysiące czytelników. Niektórzy dzięki nim odkryli nową pasję, inni po raz pierwszy poszli do lasu, albo zaszyli się w ogrodzie, a jeszcze inni znaleźli ukojenie od zgiełku współczesnego świata, który codziennie zalewa nas apokaliptycznymi wieściami.

Przy sprzyjającej aurze spotkamy się na leżakach na placu Grunwaldzkim. Jeżeli będzie deszczowo - zapraszamy do przytulnego wnętrza Galerii GCF.

Miasto Gdynia, stowarzyszenie jestem na pTAK! i Wydawnictwo Poznańskie.

"Kiedy na chwilę odstawimy nasze tytuły, drogie gadżety i święte prawdy, kiedy spuścimy z tonu, okaże się, że mamy (my i ptaki) podobne problemy, a nawet ambicje i pragnienia: mieć rodzinę, a czasami święty spokój, czuć się bezpiecznym w stadzie, ale zachować własną przestrzeń. Być zdrowym i sytym, mieć szacunek swojej grupy, a nawet dobrze wyglądać i się podobać... (...) Nasze serca różnią się przede wszystkim wielkością. Naszych zarodków nawet nie umielibyśmy odróżnić."

Jacek Karczewski, "Jej Wysokość Gęś. Opowieści o ptakach"

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy odbył się w Gdańsku premierowy pokaz filmu "Popiół i diament"?