stat
Impreza już się odbyła

Jak zaprojektować współczesną bibliotekę?

Jak zaprojektować współczesną bibliotekę, aby stworzyć przestrzeń, w której design łączy się z funkcjonalnością? Swoimi doświadczeniami podzielą się Maciej Walczyna - architekt od kilku lat zaangażowany w projektowanie wnętrz bibliotek i Natalia Gromow - dyrektor Biblioteki Gdynia. Do wspólnej dyskusji zachęcają zarówno projektantów i pracowników bibliotek jak i czytelników, którzy z nich korzystają.

12 - 29 października 2021, godz. 18:00

Wstęp wolny

28 września - 14 grudnia 2021, godz. 18:00

Online
Uczestnicy dyskusji będą rozmawiać o tym, jak powinna być zaprojektowana współczesna biblioteka, by była miejscem otwartym na potrzeby czytelnika i dostosowanym do dzisiejszego stylu pracy bibliotekarza. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Śródmieście, jednej z najnowszych placówek Biblioteki Gdynia. Tu oprócz wypożyczenia książek, czytelnik może napić się kawy i poczytać na wygodnej sofie, skorzystać ze specjalnego fotela muzycznego i takich sprzętów jak selfcheck, książkomat czy memory lab, urządzenia do digitalizacji archiwów czytelników np. kaset VHS na nośniki cyfrowe. W bibliotece Śródmieście każdy użytkownik znajdzie przestrzeń odpowiadającą jego potrzebom - specjalne miejsce do pracy, czy strefę ciszy. Najmłodszym zadedykowana jest BAZA - wyjątkowy plac zabaw, do którego dorośli nie mają wstępu.

Wydarzenie jest częścią Gdynia Design Days 2019 I 6 - 14 lipca 2019.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co w nazwie Teatru Dada von Bzdülöw oznacza człon "dada"?