• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Izabela Kopeć - recital - Klasyka pieśni europejskiej

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na recital Izabeli Kopeć, mezzosopranistki, która wystąpi wraz z pianistką Ewą Pelwecką. Recital będzie sentymentalnym przeglądem klasyki europejskich utworów w wykonaniu na światowym poziomie.

Izabela Kopeć
 (ur. w 1970 w Cieszynie) polska śpiewaczka, mezzosopran liryczny. Jest też kompozytorem, producentem muzycznym, menedżerem kultury i Prezesem Fundacji Muzyka-Sztuka-Kultura.
Dzieciństwo spędziła w Strumieniu, gdzie śpiewała w lokalnych chórach Lutnia i Canzonetta jako solistka. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale wokalnym o specjalizacji wokalno-aktorskiej i oratoryjno-kantatowej. Na scenie  łączy muzykę klasyczną z gatunkami takimi jak pop, jazz, house, etno, art-rock, ambient czy drum & bass. Takie połączenie stylu operowego z innymi gatunkami muzycznymi nosi nazwę classical-crossover. Artystka w swoim rozległym repertuarze posiada utwory operowe, musicalowe, popularne, łączy głos operowy z różnymi gatunkami muzycznymi, czym przybliża muzykę klasyczną i dociera do szerszej publiczności.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Ewa Pelwecka
Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
W latach 1994 2012 pracowała jako pianistka i klawesynistką w Warszawskiej Operze Kameralnej, realizując partię basso continuo oraz partie solowe m.in. w operach Mozarta, Rossiniego, Cimarosy, Galuppiego, Donizettiego, Verdiego, a także w utworach Kurpińskiego, Elsnera, Karłowicza, Kronenberga i innych.
Od 2012r pracuje w Teatrze Wielkim Operze Narodowej jako korepetytor solistów.  
Równocześnie prowadzi szeroką działalność koncertową w kraju i za granica  (Anglia, Austria, Australia, Belgia, Francja, Holandia, Hiszpania, Japonia, Niemcy, Szwajcaria, Tunezja, Włochy). W swym repertuarze koncertowym posiada liczne utwory Haydna, Mozarta, Beethovena, Chopina, Schuberta, Brahmsa, Liszta, Prokofiewa, Lutosławskiego, Twardowskiego i innych.
Koncertuje jako solistka, jak również kameralistka, współpracując z wybitnymi muzykami, w szczególności z czołowymi śpiewakami operowych scen polskich.

Przeczytaj także

Opinie

Sprawdź się

Teatr Miniatura to teatr: