stat
Impreza już się odbyła

Inni ludzie - teatr online (1 opinia)

Zostań w domu, nie wychodź z teatru! W czasie prac zdalnych, kwarantanny i siedzenia w domu chcemy zachęcić Was do spędzenia wieczoru ze spektaklem Inni ludzie w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

lut 1

poniedziałek, godz. 10:00

Online
Wstęp wolny
maj 24

poniedziałek, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 180 zł
Kup bilet
Nasz teatr nie może gościć Was na swoich scenach, dlatego zapraszamy na jednorazowy pokaz rejestracji, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 kwietnia o godz. 19:00 w Internecie (poprzez premierę Facebook Live na fanpage'u TR Warszawa oraz na Vimeo). Nagranie z publicznością zarejestrowane 26 kwietnia 2019 roku w TR Warszawa / ATM Studio po raz pierwszy udostępnimy publicznie on-line!

Już wkrótce udostępnimy w tym wydarzeniu link do premiery Facebook Live i Vimeo. Pod tymi linkami w sobotę o 19:00 rozpocznie się pokaz rejestracji "Innych ludzi" w reż. Grzegorza Jarzyny.

Spektakl będzie można zobaczyć jednorazowo, dlatego zachęcamy do spędzenia tego wieczoru z zespołem TR Warszawa.

Spektakl będzie udostępniony z polskimi i angielskimi napisami na Vimeo. English closed captions available on Vimeo.

Dzięki polskim napisom spektakl będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami słuchu.

INNI LUDZIE

Spektakl w reżyserii Grzegorza Jarzyny oparty jest na hiphopowym poemacie Doroty Masłowskiej, jednej z najważniejszych polskich pisarek młodego pokolenia, znanej z bestsellerów "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" i "Paw królowej" oraz głośnych dramatów "Między nami dobrze jest" i Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku. Miejscem akcji, a zarazem zbiorowym bohaterem tej miejskiej antyballady jest Warszawa; pogrążona w smogu i depresji metropolia, napędzana narkotykami i alkoholem. Miasto, które przyciąga karierowiczów i nieudaczników, artystów i pracowników korporacji, studentów i emigrantów, obiecując złudne szczęście i podrabiany sukces.

Przewodnikiem po miejskiej dżungli jest 32-letni Kamil, chłopak z warszawskiego Grochowa, który dorabia sprzedażą narkotyków i marzy o karierze hiphopowca. Razem z nim wyruszamy w podróż w głąb miasta, konfrontując się z różnymi środowiskami i społecznymi klasami, od celebrytów po parkingowych meneli i od lokatorów śródmiejskich apartamentów po mieszkańców peryferyjnych blokowisk. Luksusowe samochody i wagony tramwajowe, siłownie i sieciowe sklepy, centra handlowe i nocne kluby wszędzie toczy się bezwzględna walka o uwagę, miłość i akceptację.
Inni ludzie to próba portretu Polski trzy dekady po transformacji, opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. Rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do innych: Ukraińców, Wietnamczyków czy gejów. To historia ludzi, opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana trashowym językiem reklam, internetowych wpisów i medialnych doniesień, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację.

Czy umiemy przekroczyć klasowe bariery?
Czy jesteśmy w stanie przebić informacyjną bańkę i zrozumieć Innych tych, którzy myślą inaczej, mają inny system wartości, inny język i gust?
Czy łączy nas coś więcej poza dostępem do Internetu?

Spektakl ma charakter partycypacyjny, zrealizował go kolektyw, w skład którego weszli m.in. aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, graficy, animatorzy, artyści wizualni i twórcy wideo. Kilkadziesiąt mieszkańców i mieszkanek Warszawy z różnych środowisk użyczyło swoich wizerunków i głosów do nagrań audio i wideo, wykorzystanych w przedstawieniu.

czas trwania: 2 godz.

tekst: Dorota Masłowska
reżyseria, adaptacja, scenografia: Grzegorz Jarzyna
kostiumy i charakteryzacja: Anna Axer-Fijałkowska
zdjęcia: Radek Ładczuk
muzyka: Piotr Kurek, Krzysztof Kaliski
producent bitów, DJ/VJ live: Michał DJ B Olszański
producent bitów: Bartek Kruczyński
reżyseria dźwięku: Maciej Szymborski
przygotowanie wokalne: Arek RAS Sitarz

reżyseria świateł: Aleksandr Prowaliński

grafika: Adrien Cognac
animacje: Julia Nędzyńska
liternictwo: Luka Rayski
ilustracje: Maciej Chorąży
montażyści: Adrien Cognac, Piotr Czarnecki, Krzysztof Fischer, Wiktor Zmysłowski, Aleksandra Żwan
montaż dźwięku: Jerzy Szelewicz
układ choreograficzny: Paulina Przestrzelska

tłumaczenie napisów angielskich: Marek Kazmierski

kierowniczka produkcji: Karolina Pająk
asystentka reżysera: Katarzyna Gawryś
asystentka kostiumografki: Olga Mazur
asystenci kostiumografki przy realizacji teledysku: Marta Piotrowska, Janek Zagdański
inspicjent: Wojciech Sobolewski
współpraca produkcyjna: Magda Igielska
realizator światła: Kacper Stykowski
realizatorzy wideo: Łukasz Jara, Adrian Hutyriak
realizator dźwięku: Łukasz Faliński
akustyk: Miłosz Pawłowski

obsada:
Marcin Czarnik/Cezary Kosiński, Natalia Kalita, Magdalena Kuta, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Agnieszka Podsiadlik, Aleksandra Popławska, Tomasz Tyndyk, Adam Woronowicz, Yacine Zmit, Agnieszka Żulewska oraz Michał DJ B Olszański

TR Warszawa bardzo dziękuje Sokołowi i Rafałowi Grobelowi za rekomendacje współpracy z twórcami polskiej sceny hip-hopowej.

TR Warszawa bardzo dziękuje za udział w nagraniach wideo:
Annie Axer-Fijałkowskiej, Klaudii Bakierze, Małgorzacie Beli, Kasi Budzyńskiej, Agacie Buzek, Magdalenie Cieleckiej, Heniowi Duszyńskiemu, Dobromirowi Dymeckiemu, Michałowi Fajbusiewiczowi, Monice Frajczyk, Paulinie Gajewskiej, Romie Gąsiorowskiej, Mateuszowi Górskiemu, Tomaszowi Karolakowi, Eli Kołtonowicz, Cezaremu Kosińskiemu, Filipowi Krupie, Grzegorzowi Laszukowi, Lechowi Łotockiemu, Oldze Mazur, Aleksandarovi Milićevićovi, Mateuszowi Nędzy, Monice Olejnik, Michałowi Olszańskiemu, Mai Ostaszewskiej, Marcie Pacholak, Sebastianowi Pawlakowi, Piotrowi Roguckiemu, Oli Rudnickiej, Teresie Rutkowskiej, Andrzejowi Sewerynowi, Pawłowi Smagale, Sokołowi, Michałowi Stanisławskiemu, Kacprowi Stykowskiemu, Krzysztofowi Wawrzonowi

TR Warszawa bardzo dziękuje za użyczenie głosu:
Krystynie Czubównie, Michałowi Nogasiowi, Jerzemu Sosnowskiemu

CHCESZ WSPIERAĆ TEATR, KIEDY ZOSTAJESZ Z NAMI W DOMU?

#ZostańWDomu, nie wychodź z teatru to akcja, zainicjowana przez zespół TR Warszawa. Jej celem jest reakcja na obecną sytuację epidemiologiczną, która panuje na całym świecie. Liczba osób zainteresowanych pierwszym pokazem rejestracji spektaklu Cząstki kobiety, w reżyserii Kornéla Mundruczó utwierdziła nas w przekonaniu, że takie działania są bardzo potrzebne.

Dzięki pokazom on-line naszych spektakli z napisami w j. polskim i angielskim, widzki i widzowie z Polski i zagranicy będą mogli zobaczyć propozycje repertuarowe TR Warszawa. Co tydzień będziemy prezentować kolejne spektakle z naszego repertuaru. Kontynuacja pokazów pozwoli nam też na zminimalizowanie skutków pogarszającej się sytuacji finansowej i warunków życia osób związanych z kulturą w naszym teatrze.

W związku z tym, mamy do Państwa prośbę o wsparcie nas w formie darowizny na cele statutowe. Darowizna jest wyrazem uznania dla zespołu, aktorek i aktorów TR Warszawa oraz wsparcia dla teatru i jego działalności, a jej wysokość jest zupełnie dowolna.

Dla chętnych podajemy numer konta, w tytule przelewu prosimy wpisać darowizna na cele statutowe TR Warszawa

Bank PEKAO S.A.
31 1240 1037 1111 0010 3134 2440

Informacja o biletach

- dobrowolna darowizna na cele statutowe

Opinie (1)

  • :)

    Chyba sie ubiorę ładnie na tę okoliczność "wyjścia" do teatru. Dziękuję!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Czy wartownia nr 1 na Westerplatte posiadałą kiedyś toaletę?

 

Najczęściej czytane