• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

In Autumn: performance Krzysztofa Leona Dziemaszkiewicza

Zapraszamy serdecznie na pierwszą odsłonę nowego cyklu "Druga Zmiana Performensu", w której zobaczymy performance Krzysztofa Leona Dziemaszkiewicza pt. "In Autumn".

cze 3

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 60 - 80 zł
Kup bilet
Leon to artysta totalny, performer nie znający tabu ani nie uznający granic w sztuce. Dawno nie widziany w Sopocie, gdyż na stałe mieszka i pracuje w Berlinie. Tym bardziej jest to jedyna okazja by zobaczyć tego artystę w akcji.

Projekt "Druga Zmiana Performensu" zapoczątkuje zupełnie nowy cykl prezentacji szeroko pojętej sztuki performance w Dwóch Zmianach. Założeniem cyklu jest prezentacja nowych, interesujących zjawisk z pogranicza performensu, tańca, instalacji, poezji, dźwięku. Idea promocji tego rodzaju akcji performatywnych zrodziła się z potrzeby przybliżenia mieszkańcom Sopotu i Trójmiasta tej wciąż mało popularnej formy sztuki. A performens współczesny jest tak szeroką dziedziną i uprawiany jest nie tylko przez artystów związanych z ASP ale także przez muzyków, tancerzy, poetów. Dlatego chcielibyśmy zaprosić do prezentacji swoich akcji twórców zajmujących się tańcem, dźwiękiem, poezją, artystów prezentujących swoje dokonania zarówno na scenach teatralnych, galeriach jak i w klubach, w przestrzeniach nieoczywistych takich jak parki, opuszczone hale itp.

Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz- performer, choreograf, twórca autorskiego Teatru Patrz mi na Usta.

Transgeniczna, transseksualna praca Dziemaszkiewicz ma na celu łączenie przeciwieństw, stawianie pytań o granice pomiędzy zwierzęcością i człowieczeństwem. Jego teatr sięga do przeczuć, instynktów, emocji.

Nadrzędną zasadą jest szczerość. Często używana nagość jest manifestacją radości, naturalności, spontaniczności.
Dziemaszkiewicz jest artystą żyjącym swoją sztuką każdego dnia. Jeden z odważniejszych performerów w tej szerokości geograficznej łączy drag, rytuał, taniec, kabaret itp. wchodząc w rolę w życiu codziennym.

Dla niego teatr jest życiem i może zdarzyć się wszędzie. Bezkompromisowość wobec ograniczeń społecznych tworzy jedyny niepowtarzalny język wypowiedzi artystycznej. Twórca jest tym, kim sam chce siebie stworzyć w imię wolności każdej jednostki ludzkiej.

Fragment felietonu Grzegorza Welizarowicza

Projekt realizowany dzięki Stypendium Artystycznemu miasta Sopot.

Opinie

Sprawdź się

Która książka Stanisławy Fleszarowej - Muskat była inspiracją do powstania filmu "Miasto z morza"?