• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Hanseatica - Kameralia

Zapraszmay na kolejny koncert w cyklu Hanseatica - Kameralia, który będzie prezentował różne odsłony muzycznych duetów.

kwi 26

piątek, godz. 19:00

bilety 80 zł
ulgowy 40-60 zł
Kup bilet
cze 7

piątek, godz. 19:00

bilety 48-100 zł
ulgowy 32-80 zł
Kup bilet
Po zapoznaniu się z formacją trio fortepianowego i kwartetu smyczkowego, będziecie Państwo mogli zasmakować w muzyce kameralnej gdzie na scenie występują dwie zmienne. Duet na przykład fortepianu i skrzypiec, głosu i wiolonczeli oraz wszelkie możliwe kombinacje tej czwórki muzycznych aktorów. W repertuarze tego wieczoru pojawią się dzieła wielkich: Ludwiga van Beethovena, Michaiła Glinki ale także cykl pieśni Francisa Poulenca, który choć był rodowitym Francuzem, to skomponował cykl ośmiu pieśni polskich, w naszym ojczystym języku. I to do tekstów które wielu z Państwa zna doskonale. Nie zabraknie też historii, ciekawostek i wiedzy przekazywanej w sposób wyjątkowy, swobodny i zapadający w pamięć przez mistrza ceremonii, Jerzego Snakowskiego.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Tym razem wystąpią artyści:
Anna Fabrello - sopran. Prowadzi bogatą działalność artystyczną. Chętnie wykonuje repertuar oratoryjnokantatowy oraz lirykę wokalną. W swoim dorobku posiada nagrania DVD/CD.
W styczniu 2013 roku uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej w dziedzinie wokalistyka i pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2014 r. otrzymała nagrodę Fryderyka w kategorii muzyka symfoniczna i koncertująca za płytę Kilar Angelus/Exodus/ Victoria, w kwietniu 2015 została uhonorowana Nagrodą Teatralną Miasta Gdańska za kreację Despiny w operze Cosi fan tutte w reżyserii Marka Weissa. Laureatka Konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie (wyróżnienie oraz Nagroda Specjalna Programu II Polskiego Radia). Jest również lauruatką ogólnopolskiego Konkursu Operetkowego i Musicalowego w Krakowie (nagroda specjalna od Wiesława Ochmana za wykonanie songu musicalowego).

Robert Kwiatkowski - skrzypce. W 2017 otrzymał odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury" która w znakomity sposób podkreśla wielowymiarową działalność artystyczną tego skrzypka. Jako solista występował ponad czterdziestokrotnie z takimi orkiestrami jak: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Orquesta Sinfónica de Tenerife, Orquesta Sinfónica de Chile, Polska Filharmonia Bałtycka, Radomska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Kameralna "Hanseatica" , Filharmonia Częstochowska, Filharmonia Kaliska.

Piastuje stanowisko koncertmistrza Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku, zapraszany bywa także do regularnej współpracy w takim charakterze przez uznane orkiestry w Polsce i na świecie. Wśród nich można wymienić: Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej, Orquesta Sinfónica de Tenerife, Orquestra Sinfónica de Chile, Orquesta Sinfónica de Navarra oraz Orquesta Sinfónica de Galicia. Muzyka kameralna stanowi główną oś jego zainteresowań, czego dowodem jest prowadzona z sukcesem klasa kameralistyki w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Już w czasie studiów odnosił sukcesy na Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursach Kameralnych, jako prymariusz kwartetu fortepianowego Dali, obecnie do takich sukcesów doprowadza niejednokrotnie swoich studentów.

Błażej Goliński - wiolonczela. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie wiolonczeli prof. Romana Sucheckiego. Swój warsztat doskonalił podczas Mistrzowskich Kursów Interpretacji oraz Lekcji Mistrzowskich u takich pedagogów jak: Roman Suchecki, Mischa Maisky, Ivan Monighetti, Victoria Yagling, Angelika May, Roman Jabłoński. Jako kameralista brał udział w wielu koncertach i festiwalach w kraju i poza jego granicami. Współpracował wówczas z tak znakomitymi artystami jak Jan Stanienda, Mirel Jancovici, Robert Kabara, Monica Cattarossi, Marek Toporowski.

Od 2004 roku współpracuje z Polską Filharmonią Bałtycką im. F. Chopina w Gdańsku, piastując stanowisko koncertmistrza grupy wiolonczel. Z Orkiestrą Kameralną Hanseatica oraz Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej występował jako solista.
Jest laureatem i finalistą licznych konkursów wiolonczelowych i kameralnych . Od 2002 roku nieprzerwanie prowadzi działalność pedagogiczną, obecnie jako doktor habilitowany prowadzi klasę wiolonczeli w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
Prowadził Kursy i Lekcje Mistrzowskie w kraju i za granicą. Był również członkiem Jury w Ogólnopolskich Konkursach Wiolonczelowych ( Gdańsk, Wrocław ).

Dominika Glapiak - Zawodowo związana z Akademią Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku. Obecnie ,jako adiunkt ze stopniem doktora, współpracuje w charakterze pianisty w klasie skrzypiec Profesora Konstantego Andrzeja Kulki a także prowadzi zespoły kameralne. Koncertowała zarówno jako solistka, jak i kameralistka w wielu krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Izraelu oraz Ameryce Południowej. Ukształtowana przez współpracę z wybitnymi pedagogami: ukończyła studia podyplomowe w klasie Prof. Diny Yoffe w Dusseldorfie oraz studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. S.Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu Prof. Waldemara Wojtala oraz w klasie kameralistki prof. Anny Prabuckiej-Firlej.

Jest laureatką konkursów muzycznych w kraju i za granicą, wśród których wymienić można konkursy w Treviso, Padwie, Osace, Smorgoniu, Gdańsku, i Wiedniu. Wielokrotnie brała udział w Międzynarodowych Festiwalach muzycznych doskonaląc oraz prezentując swoje umiejętności. Dokonała nagrań muzyki solowej i kameralnej z wyśmienitymi partnerami muzycznymi dla wydawnictw DUX, MTS Studio i Acte Prealable CDAccord. Jest także beneficjentką stypendiów: Marszałka Województwa Pomorskiego, Miasta Gdańska, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Banku Kobiet Ambitnych.

Czas trwania: ok. 90 min
Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja Hanseatica.

Opinie

Sprawdź się

Jan Paweł II odbył osiem podróży apostolskich do Polski. Ile razy odwiedził Trójmiasto?