stat

Galeria Miejska Prowizorka

Galeria Miejska Prowizorka to projekt, dzięki któremu mogę moje prace pokazać ludziom bezpośrednio na ulicach Gdańska- twierdzi Edward Jan Pytlos, młody twórca i stypendysta Prezydenta Miasta Gdanska w kategorii Wybitny Talent. Pierwsza wystawa Galerii Prowizorka opowiada o ulicy i jej bohaterach drugiego, trzeciego a nawet czwartego planu postawionych w sytuacjach często ekstremalnych.

Nie dostrzeże ich przypadkowy przechodzień, turysta czy kobieta w delegacji służbowej. -To dzieje się codziennie i chcielibyśmy, żeby działo się obok nas i nas to nie dotyczyło- twierdzi Edward. Mam nadzieję, że ludzie choć przez chwilę o tym pomyślą, zainspirowani moimi pracami prezentowanymi w oknach kamienic na ulicy Podmiejskiej 11 B i 11C na gdanskiej Oruni. Zapraszam serdecznie do oglądania. Dziękuje bardzo Gdańskim Nieruchomościom, które okazały się bardzo otwartą instytucją na tego typu działania artystyczne. Wspólnie udowodniliśmy, że można pokazywać legalnie niezależną twórczość w przestrzeniach miejskich, bez uciekania się do wandalizmu.

3 lipca - 29 sierpnia 2020, godz. 12:00 - 18:00

Wstęp wolny

17 - 31 października 2020

Gdańsk,
Wstęp wolny

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Która z mitologicznych postaci przyczyniła się do powstania słynnej gdańskiej nalewki Goldwasser?