stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

French Kiss Tour

Po sukcesie poprzednich edycji w 2009 roku - Zaza Fournier, Claire Denamur i Oshen (TR Warszawa) oraz 2010 roku - Elodie Frégé, Katel i Constance Amiot (CA Fabryka Trzciny, Trójka -Studio Osieckiej) French Kiss Tour odsłania w tym roku trzy kolejne francuskie piosenkarki, które odświeżają gatunek «chanson» różnymi wpływami, takimi jak: folk, pop rock czy jazz; najlepsze i najbardziej obiecujące, pełne poezji, poczucia humoru, melancholii, nieraz o prawdziwej rock'n'rollowej osobowości młode wokalistki, kompozytorki i autorki.

paź 22

piątek, godz. 19:00

bilety 59 zł
przedsprzedaż 49 zł
French Kiss Tour prezentuje nową generację uroku «made in France».

blues - koncerty w Trójmieście


BELLE DU BERRY (wokalistka zespołu PARIS-COMBO)
www.belleduberry.com
www.myspace.com/belleduberry

Jej początek zaczął się w 1992 - wtedy Belle pracuje z choreografem Philippe Decouflé nad baletem stworzonym na otwarcie zimowych Igrzysk Olimpijskich w Albertville. W 1995 roku zakłada zespół Paris-Combo razem z gitarzystą Potzi oraz perkusistą Jean-François Jeannin.

Formacja zyskuję rozgłos międzynarodowy dzięki repertuarowi, który był inspirowany piosenkami retro i energicznym jazzem. Zespół wydaje trzy płyty dla Universal Music France: Paris Combo (1997), Living Room (1999), Attraction (2001) et Motifs (2004). Ostatnia płyta została wydana w Polsce z okazji dwóch świetnie przyjętych koncertów w Polsce w 2005 roku. Prawdopodobnie Belle zainspirowała amerykański zespół Pink Martini do stworzenia piosenki "je ne veux pas travailler".
W 2006, Belle razem z australijskim trębaczem Davidem Lewis znowu współpracuje z choreografem Philippe Découflé. Z tej współpracy zrodził się pomysł na płytę Belle du Berry & David Lewis wydaną w 2009 roku i zatytułowaną Quizz. Trasa French Kiss Tour będzie ostatnią okazją aby usłyszeć Belle du Berry z repertuarem solowym, ale na pewno też kilkoma najsłynniejszymi piosenkami Paris-Combo. W 2012, zespół powróci na scenę z nową płytą i trasą.

PAULINE CROZE
www.paulinecroze.com
www.myspace.com/paulinecroze

Ze swoim delikatnym głosem Pauline Croze pojawiła się po cichu we francuskim krajobrazie muzycznym. Za sprawą współpracy z Edith Fambuena (znana z zespołu Les Valentins), Pauline została odkryta podczas prestiżowego festiwalu Transmusicales de Rennes i następnie zaproponowała swoje dwa albumy pełne świeżości.
Jej trzeci album ukaże się na początku 2012 roku.

Pauline Croze ma za sobą studia rysunku i malarstwa oraz 10 lat nauki gitary i śpiewu. Autorka tekstów i kompozytorka, Pauline zaczeła w 2001 roku pisać i nagrywać bardzo osobiste piosenki z Quito, jednym z dwóch członków grupy Senor Holmes. W 2002, Pauline rozpoczyna współpracę z Edith Fambuena. Edith nadaje formy piosenkom Pauline i razem nagrywają we wrześniu 2003 demo pierwszej płyty.

W 2004 roku otwiera koncerty bardzo popularnych we Francji artystów takich jak M, Tryo, Miossec czy Cali i wydaje w lutym pierwszą płytę na której gościnnie siępojawiają muzycy bardzo znanego zespołu Mickey 3D. Jej wpływy muzyczne sięgają do muzyki amerykańskiej rock i soul, zdradza wielką admirację dla takich artystów jak Led Zeppelin, Jimi Hendrix czy Keziah Jones. Un bruit qui court, jej druga płyta wydana w 2007 roku i jest w stosunku do pierwszej płyty odkryciem nowych pól. Muzyka wzbogaca się aranżami odchodzącymi od prostego połączenia gitary z wokalem. Słychać na płycie wiele instrumentów egzotycznych: calebasse, guimbri, marimbula itd... Całość flirtuje ze współczesnymi stylami takimi jak trip hop, electro, funk, jazz, bossa nova.

Pauline Croze, która opisuje swoje piosenki jako dźwiękowe łzy jeszcze ma wiele do powiedzenia i wiele koncertów do zagrania.

PAULINE PARIS
www.paulineparis.com
www.myspace.com/paulineparis

Pauline Paris jest autorką i kompozytorką należącą do nowej fali piosenki francuskiej. Wyróżnia się melodiami wyrzeźbionymi w stylach muzycznych od brazylijskiej bossy novy przez blues, jazz, rock, reggae dając słuchaczom do posmakowania różnych klimatów.

21 - latka, Pauline wędruje ze swoim autorskim repertuarem po licznych barach i kabaretach paryskich, miasta, którego się trzyma i które jej dało nazwisko.

W 2007, założyła trio z basistą Rafaël Leroy i perkusistą Hector Gomez, muzykami grającymi z różnymi artystami paryskiej sceny. Ostatnia płyta Le Grand Jeu wydana w 2009 pokazuje jej nowe oblicza, muzyka ma mocniejszy wydźwięk pop i jest bardziej zróżnicowana. Jedno jednak pozostaje - bazą jej inspiracji jest piosenka aktorska. Tak jak u jej starszej koleżanki po fachu Zaz, Pauline uwielbia śpiewać pełnym głosem piosenki Edith Piaf.

Dostępne na: ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl
Kontakt: stephane.wlodarczyk@come4event.com
www.frenchkiss-tour.com

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    55 zł
  • Przedsprzedaż
    45 zł
45 zł/55 zł w dniu koncertu. Dostępne w klubie lub na: bilety.versalka.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile miejsc na widowni liczy rozbudowana Duża Scena Teatru Muzycznego w Gdyni?