• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Fpfw: oksfordzki kurs mindfulness dla zabieganych

Zapraszamy serdecznie na 8 tygodniowy kurs mindfulness dla zabieganych, czyli program FPFW - Finding Peace in a Frantic World (Jak Znaleźć Spokój w Pędzącym Świecie).

gru 18

niedziela, godz. 15:00 - 18:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
sty 8

niedziela, godz. 18:30 - 20:00

bilety 60 zł
"Prawdziwie odkrywcza podróż polega nie na szukaniu nowych krajobrazów, lecz na zyskaniu nowych oczu."
~ Marcel Proust

FPFW jest to kurs, który w ustrukturyzowany, przemyślany i niezwykle angażujący sposób wprowadza w praktykę uważności. Został stworzony w Oxford Mindfulness Centre przy wydziale psychiatrii Uniwersytetu Oksfordzkiego na podstawie bestsellerowej książki współautorstwa profesora Marka Williamsa. Kurs jest regularnie prowadzony dla polityków w brytyjskim parlamencie oraz dla studentów Uniwersytetu w Oksfordzie. Został stworzony w oparciu najnowsze badania z zakresu neurobiologii oraz curriculum oksfordzkiego kursu MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) i dostosowany dla potrzeb szerszego kręgu odbiorców poza kontekstem klinicznym (np. uniwersytety, korporacje). W stosunku do MBCT sesje FPFW oraz praktyki domowe są krótsze i nakierowane szczególnie na budowanie odporności na stres, promowanie równowagi psychicznej, wspieranie koncentracji.

Kurs obejmuje 8 sesji po 75 minut odbywających się raz w tygodniu i zakłada 45 minut codziennej praktyki w domu z nagraniami. 

Tematy cotygodniowych spotkań:
1. Uwolnij się spod władzy autopilota.
2. Zamieszkaj w ciele.
3. Mysz w labiryncie.
4. Wyjście z fabryki plotek.
5. Świadome zwrócenie się ku trudnościom.
6. Uwięzienie w przeszłości, czy życie w teraźniejszości?
7. Kiedy przestałaś/eś tańczyć?
8. Twoje nieokiełznane i nieocenione życie.

Jak wygląda sesja?
Kurs FPFW jest procesem praktycznym, w którym kładziemy nacisk na doświadczenie i wgląd, a nie teorię. Fundamentalnym aspektem programu jest pogłębianie pracy z umysłem poprzez regularną praktykę w domu (z nagraniami) pomiędzy sesjami oraz proces dopytywania w grupie pozwalający pogłębić doświadczenie wprowadzanych praktyk. Każde spotkanie rozpoczyna krótka praktyka prowadzonej medytacji, po której następuje wspólna refleksja (contemplative inquiry) nad tym, czego doświadczyliśmy w trakcie praktyki. Omawiamy praktykę domową. Często w trakcie sesji pojawiają się ćwiczenia poznawcze. Na końcu prezentujemy pracę domową na kolejny tydzień.

Więcej o mindfulness możesz przeczytać tutaj:
https://yogacompass.pl/mindfulness

CZAS
8 poniedziałków od 12 września 
godz. 19:45 - 21:00

MIEJSCE
Magiczna przestrzeń w samym sercu miasta, w którym po raz kolejny uważność spotyka się ze sztuką. 
Teatr w Oknie, ul. Długa 50/51

* W sytuacjach awaryjnych istnieje możliwość uczestniczenia on-line.

PROWADZĄCA
Krysia Rybińska 
- nauczycielka oksfordzkich 8 tyg. kursów mindfulness Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (Mindfulness Based Cognitive Therapy MBCT-L for Life i MBCT-D for Depression) oraz FPFW (Mindfulness: Finding Peace in a Frantic World) certyfikowana przez University of Oxford Mindfulness Centre;
- nauczycielka 8 tyg. kursów Życia Opartego na Uważności (Mindfulness Based Living Course - MBLC) certyfikowana przez Mindfulness Association; 
- E-RYT® (Experienced Registered Yoga Teacher);
- YACEP® (Yoga Alliance Continuing Education Provider);
Więcej informacji o mnie znajdziesz tutaj:
https://yogacompass.pl/onas

Do zobaczenia na poduszce

Informacja o biletach

CENA
690 zł (w cenie podręcznik kursu Mindfulness: Jak Znaleźć Spokój w Pędzącym Świecie)

INFORMACJE I ZAPISY
kursy.mindfulness@gmail.com
tel. +48 510 672 569

Opinie

Sprawdź się

Gdańsk posiada wyjątkowe muzeum, w którym co roku organizowane są wydarzenia muzyczno-artystyczne, niespotykane w innych miastach Polski. Jakie to muzeum?