Impreza już się odbyła

Festiwal Uczuć Edwarda Pytlosa - wystawa (1 opinia)

Szanowni Państwo, jesteście gotowi? Można zaczynać? Zapraszamy Was na Festiwal Uczuć Edwarda Pytlosa! Prac tak młodego artysty jeszcze w tej galerii nie było.

26 marca - 16 kwietnia 2020, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

25 marca - 3 maja 2020, godz. 10:00 - 16:00

bilety 12 zł
ulgowy 8 zł
Edward Jan Pytlos - (ur. 16 listopada 2003 roku w Warszawie) - uczeń Szkoły Podstawowej nr 86 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku. Jak twierdzi, w swoich pracach przedstawia różne zachowania ludzkiego umysłu, jednocześnie pokazując je w prosty oraz wolny do interpretacji sposób. Młody twórca inspiruje się wieloma artystami, przede wszystkim pracami Egona Schiele, Vincenta Van Gogha i Witkacego.

Edward portretuje. To nie zamknięte zdaniami porozumienie między obiema stronami, artystą i modelem. Zawarte w tajemnicy, przy użyciu języka, którego słowa mogą stanowić jego jedynie część.

Nie widziałam Edwarda przy pracy, ale mogę zobaczyć go, kiedy stoi (tak, długa sylwetka), a kreski niemalże same wychodzą spod narzędzi, którymi się posługuje, dostają mocy, którą trudno nazwać, ale która jest prawdziwa. Dlatego trafia w serce, zatrzymuje oddech. Niewidzialne, wewnętrzne życie pojawia się w portretach Edwarda w dynamiczny, wydawałoby się bezwolny sposób. Jednak barwy i linie z mocą układają się w charakter. Chciałoby się zapytać osoby z obrazów , czy zgadzają się. Niech odpowiedzą szczerze, jak zrobił to Edward.

Mogę jeszcze coś dodać: Edward widzi duszę, ale nie obnaża jej. Taki jest układ. Dotrzymuje słowa. Dotrzymuje tajemnicy.

Edward od 3 lat uczy się rysunku i malarstwa w Kuźni Warsztaty Sztuki w Gdańsku. Pobierał indywidualne nauki u Marcina Tymińskiego, absolwenta ASP w Łodzi, znanego twórcy form złotniczych (podstawy rysunku i tatuażu), Beaty Zamorskiej- Ostafiejczuk i Jerzego Ostafiejczuka, absolwentów najstarszej rosyjskiej uczelni artystycznej im. S.G.Stroganowa w Moskwie (ceramika, rysunek i malarstwo) oraz Andrzeja Jacyszyna, absolwenta Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, znanego rysownika prasowego i projektanta form złotniczych.

Młody twórca od 2015 roku publikuje swoje prace na własnej stronie na FB o nazwie "Edward". Dziś obserwuje ją blisko 600 osób a każdą opublikowaną pracę ogląda średnio kilka tysięcy osób. Od niedawna można obejrzeć je także na Instagramie.

Nic dziwnego, że jednym z ulubionych credo Edwarda jest cytat z filmu "Bękarty wojny" Quentina Tarantino: "Żeby trafić do Carnegie Hall, trzeba dużo ćwiczyć! But first we take Oliwa!

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Najdłuższy festiwal teatralny w Trójmieście to: