• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Festiwal Sztuka Źle Obecna | koncert dla dzieci

7 maja czekają nas dwa koncerty w Operze Bałtyckiej w Gdańsku - o godz. 13.00 i 15.00 - tym razem przeznaczone dla dzieci. Będzie to okazja do zapoznania się z kompozycjami Stefana Behra do wierszy znanych polskich poetów.


KONCERT DLA DZIECI

Stefan Behr (1919-1974)
Piosenki dla dzieci do słów polskich poetów

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Wykonawcy:

Ewa Sarwińska

Ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. zw. dr hab. Waldemara Wojtala oraz w klasie kameralistyki prof. zw. dr hab. Anny Prabuckiej- Firlej. W 2018 roku uzyskała stopień naukowy Doktora Sztuk Muzycznych. Od 2012 roku jest wykładowczynią Gdańskiej Akademii Muzycznej. Laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych i kameralnych. Współpracowała z orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, z którą wykonała Koncert Fortepianowy A-dur KV 488 W. A. Mozarta pod dyrekcją Charlesa Olivieri-Munroe w ramach cyklu koncertów "Arcydzieła muzyki na żywo". Jako pianistka założonego przez nią zespołu Akme Piano Quartet zdobywała prestiżowe nagrody na konkursach kameralnych i koncertowała w wielu europejskich krajach. Współpracuje z wydawnictwem muzycznym Eufonium dokonując korekty i opracowując tekst nutowy niewydanych dotąd utworów. Za swoje działania artystyczne i naukowe była nagradzana stypendiami, m.in.: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Gdańska, Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Kwartet Opera
To kwartet smyczkowy założony przez muzyków Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Artyści popularyzują muzykę teatralną, łącząc zamiłowanie do opery, którą zajmują się zawodowo, z umiejętnościami w graniu solowym i kameralistyce. Tworzą oryginalne autorskie opracowania akompaniamentów kwartetowych do pieśni i arii. W ich repertuarze znalazła się muzyka z oper i baletów, uwertury, arie operetkowe, przedwojenne popularne przeboje oraz tematy z musicali. Występowali na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku, w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, na scenie Muzeum II Wojny Światowej, na koncertach i festiwalach w Warszawie, Gdyni, Sopocie, Elblągu, w Tczewie. Wraz z trio wokalnym Bellcanti wystąpili w studiu Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce.

Barbara Misiewicz
Studiowała w Royal Scottish Academy of Music and Drama w Glasgow z Robertem Irvinem, a następnie w Conservatorio della Svizzera Italiana w Lugano w Szwajcarii u Johannesa Goritzkiego, uzyskując dyplom Master of Arts in Performance a następnie Master in Pedagogy w klasie Cristiny Bellu i Moniki Leskovar. Wzięła udział w trasie koncertowej ze Scottish Ensemble, zespołem, z którym zagrała w Wigmore Hall w Londynie i nagrała jeden z koncertów w Szkocji dla BBC Radio 3. Współpracowała z orkiestrami: European Union Youth Orchestra, Britten Pears, Scottish Opera, Royal Scottish National Orchestra, Orchestra della Svizzera Italiana a także z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Obecnie gra w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

Michał Rożek
Studiował w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu pod kierunkiem prof. Petru Munteanu, prof. Winfrieda Rüssmanna i prof. Andreasa Röhna. Uczestnik kursów mistrzow- skich, stypendysta Otto-Stöterau-Stiftung. Jako muzyk orkiestrowy, kameralista i solista wystę- pował w salach koncertowych w Polsce i za granicą. Współpracuje z orkiestrami: Philharmoniker Hamburg, KlassikPhilharmonie Hamburg, Chamber Philharmonic Europe, Junge Philharmonie Köln, Deutsches Radio Kammerorchester. Pracował jako muzyk orkiestrowy i koncertmistrz drugich skrzypiec w Neue Lausitzer Philharmonie w Görlitz. Obecnie pełni funkcję zastępcy koncertmistrza orkiestry Opery Bałtyckiej w Gdańsku i jest prymariuszem Kwartetu Opera.

Krzysztof Jakub Szwarc
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie altówki prof. Ireny Albrecht oraz Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Doświadczenie muzycz- ne zdobywał, współpracując z wieloma zespołami oraz instytucjami kulturalnymi Trójmiasta. Obecnie, poza grą w Kwartecie Opera, pracuje w Laboratorium Innowacyjnych Technologii Elektroenergetycznych i Integracji Odnawialnych Źródeł Energii (LINTE^2). Ponadto współ- pracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku i Teatrem Miejskim w Gdyni.

Przemysław Treszczotka
Skrzypek Opery Bałtyckiej w Gdańsku, sound designer i PM firmy Chronospace, kompozytor, aranżer, edytor nutowy, dziennikarz muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Założyciel Kwartetu Opera. Napisał muzykę do spektaklu baletowego Tango Life, Małego Księcia oraz El Abrazo. Opracował i wykonywał muzykę do płyty Grażyny Orlińskiej Zielony Księżyc, pisał utwory dla Tangueros Balticos i Milonga Baltica oraz tworzył aranżacje przedwojennych przebojów dla tria wokalnego Bellcanti.Jego współpraca z Michałem Foggiem i Fogg Record zaowocowała płytą Tango Life, koncertem w studiu im. A. Osieckiej oraz galą koncertową dla Muzeum II Wojny Światowej. Stworzył muzykę do Gry szyfrów - edukacyjnej gry wydanej przez IPN.

Jerzy Petersburski Jr
Pianista, kompozytor i satyryk. Autor i prowadzący programy telewizyjne. Wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Założyciel i kierownik muzycz- ny zespołu Petersburski Junior Band. Jako pianista i kompozytor pisze piosenki (również dla dzieci). Ma na swoim koncie m.in. muzykę do filmu Show, Znak Miłości (produkcja francuska), Szpiedzy w Warszawie (BBC) oraz filmów dokumentalnych telewizji ARTE. W 2019 w Stanach Zjednoczonych miała miejsce światowa premiera piosenki jego autorstwa, Pośród śmiesznych słów w wykonaniu młodej gwiazdy Wiktorii Zwolińskiej. Koncertuje w kraju i za granicą.

Tomasz Czarnecki
Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Aktor Teatru Muzycznego, wykładowca w Studium Wokalno-Aktorskim oraz założyciel Teatru Komedii Valldal w Gdyni, w którym prowadzi warsztaty teatralne, czego efektem są m.in. kon- certy, pokazy i duże familijne produkcje musicalowe (m.in. Wikingowie. Musical nieletni, Hejt School Musical, Fauna. Musical nieludzki). W Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie zreali- zował spektakle: Jeremi się ogarnia. LOL, Jazda na zamek. Musical krzyżacki oraz wielokrotnie nagradzany dyplom muzyczny w Studium Aktorskim im. A. Sewruka pt. Zespół Śmierci i Tańca z piosenkami zespołu Tiger Lillies.

Iwona Wall
Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Współpracowała z wybitnymi dyrygentami, tj. Krzysztofem Pendereckim, Przemysławem Neumannem, Maciejem Figasem, Bartoszem Michałowskim czy Łukaszem Borowiczem. Na scenie Teatru w Grudziądzu wykonała partię Łucji w spektaklu operowym Zamek na Czorsztynie Karola Kurpińskiego. Kreowała też partię Jadwigi w studenckim spektaklu Kontuszowy Moniuszko w reżyserii Krzysztofa Cicheńskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Jest tancerką oraz wokalistką szczecińskiego Teatru Muzycznego Fame. W czerwcu 2021 roku zadebiuto- wała na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku w roli Kate Pinkerton w operze Madame Butterfly w reżyserii Romualda Wilczy-Pokojskiego.

Maria Malinowska
Uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej im. T. Bairda w Iławie (I stopień, klasa fortepianu), następnie do Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. Studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim gdańskiej Akademii Muzycznej ukończyła z wyróż- nieniem. Laureatka Festiwalu Wokalnego im. Marii Stankowej w Olsztynie oraz półfinalistka Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari. W 2018 roku zadebiu- towała na deskach Opery Bałtyckiej w operetce Orfeusz w piekle J. Offenbacha, wcielając się w postać Minerwy oraz Junony. Bliski jest jej repertuar związany z wykonawstwem artystycz- nej pieśni polskiej, niemieckiej oraz kaszubskiej, a także muzyka z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Karolina Niebrzegowska
Ukończyła Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu solowego. Uczestniczka kursów muzyki współczesnej w Estońskiej Akademii Muzycznej i Teatralnej w Tallinie. Doktorantka III roku w Międzywydziałowej Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (praca doktorska nt. Stefana Behra - polskiego kompo- zytora cenzurowanego przez władze komunistyczne). Solistka Opery Bałtyckiej w Gdańsku (m.in. spektakle: Traviata, Nabucco, Rigoletto, Madame Butterfly, Aida, Zemsta Nietoperza, Czarodziejski flet) oraz Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w operze Goplana Władysława Żeleńskiego (przedstawienie nagrodzone International Opera Award 2017 w kategorii Rediscovered Work).

Informacja o biletach

Liczba miejsc ograniczona, rezerwacja bezpłatnych biletów pod adresem: wydarzeniakulturalne@ipn.gov.pl

Opinie

Sprawdź się

Którą z powieści Pawła Huellego wyreżyserował Wojciech Marczewski?