stat
PATRONAT

Ewa Wilińska - wystawa ceramiki

Zapraszamy na kolejną wystawę artystki związanej z GGC Nie/Wypaleni. Tym razem swoje prace zaprezentuje Ewa Wilińska. Wystawę będzie można obejrzeć do 3 listopada.

Ewa Wilińska ukończyła filologię rosyjską i niemiecką. Sztukę studiowała w Gdańskiej Szkole Artystycznej. W 2017 roku została przyjęta do ZPAP. Należy do Gdańskiej Grupy Ceramicznej Nie/Wypaleni. Prezentowała swoje prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych, m.in. w Przestrzeni Sztuki WL4 Mleczny Piotr, w Gdańskiej Szkole Artystycznej, w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak i w Pałacu Opatów, Oddziale Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Artystka o swojej sztuce: Moja przyjaźń ze sztuką zaczęła się od malarstwa. Jednak brakowało mi trzeciego wymiaru. Zajęłam się rzeźbą ceramiczną. Moje fascynacje? Ludzka twarz z jej przebogatym spektrum mimiki i emocji. Dialog często tworzę dwie postaci, by mogły ze sobą prowadzić konwersację. O czym rozmawiają? Czy witają się ze sobą, czy żegnają? Czy to rozmowa przyjaciół czy wręcz przeciwnie? Ktoś potrzebuje informacji? A ktoś inny sobie chyba żartuje. Czy oszukuje? A może poucza?

7 października - 3 listopada 2020, godz. 10:00 - 18:00

Wstęp wolny

9 października - 10 listopada 2020, godz. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która z instytucji jest posiadaczem największej kolekcji urn związanych z kultem ognia?

 

Najczęściej czytane