• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Ewa Manuszewska wystawa "Pop-up"

Zapraszamy na wystawę Ewy Manuszewskiej "Pop-up". Wernisaż odbędzie się 16 września o godzinie 12:30.

wrz 29

piątek, godz. 19:00

Gdańsk, Oliwska 63
Wstęp wolny
Wystawa "Pop-up to niespodzianka dla mnie samej i bliskich mi osób. Postanowiłam zaaranżować przestrzeń doskonale mi znaną, pracami które w większości powstały w ostatnim roku.

Co pojawi się na wystawie? - rysunki, fotografie i inne rozwiązania plastyczne (może trochę surowe, ale brak mi cierpliwości, a pomysłów mam zawsze więcej niż czasu). Prace skomponowałam w formę czarno-białych i kolorowych kolaży. Będą kontrasty i różne formaty.
Tematem przewodnim są dla mnie ludzie, zwłaszcza mi bliscy, w miejscach, w których spędziłam z nimi dobry czas w dalekich podróżach, osiedlowych spacerach. Przyjaciele wiedzą, że fotografuję ich spontanicznie - chcę więc pokazać prace na których ich samych lubię. Wybrane miejsca także są ważne. Szczerze - zrobiłam to wszystko na własne ryzyko, bo bardzo chciałam. Z uśmiechem.

Ewa Manuszewska
Gdynianka, artysta plastyk, kuratorka Galerii Debiut, pedagog, absolwentka: Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (obie szkoły im. Magdaleny Abakanowicz), animatorka kultury. Zajmuje się rysunkiem i malarstwem, fotografią, dokumentowaniem przestrzeni. Łączy media artystyczne. Rozważa na temat otoczenia, ludzi i koloru. Poszukuje, eksploruje, czasem coś odkrywa. Angażuje się w wiele projektów edukacyjnych i plastycznych, stara się rozpalać pasje artystyczne w młodzieży.

Wybrane wystawy:
- Finał 30. Edycji Konkursu o stypendium im. Marii Dokowicz, na najlepszą pracę dyplomową, Galeria Miejska Arsenał, Poznań
-Wystawa Pracowni Rysunku prof. ASP. Andrzeja Pepłońskiego "12 Tatami", Galeria Post - Office, Poznań
-Wystawa "Labirynt - zakręty Awangardy", Galeria Labirynt, Lublin,
-Wystawa Katedry Działań Przestrzennych ASP w Poznaniu "Przeplot", Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Galeria Debiut, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Magdaleny Abakanowicz w Gdyni, ul. Orłowska 8.

Wystawa potrwa do 14.10.2022 r .

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek 10:00-15:00
sobota-niedziela 11:00-16:00

Opinie

Sprawdź się

W którym roku gdańska publiczność miała okazję po raz pierwszy obejrzeć film "Blaszany Bębenek"?