stat
PATRONAT

Eryka i Jan Drostowie. Polskie Projekty Polscy Projektanci - oprowadzanie

Zapraszamy na niedzielne oprowadzanie po wystawie poświęconej twórczości Eryki i Jana Drostów. Podczas ósmej edycji cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci Muzeum Miasta Gdyni zaprezentuje twórczość wybitnych projektantów Eryki i Jana Drostów.

Na wystawie ukażemy dorobek jednego z najciekawszych tandemów projektanckich w powojennej historii wzornictwa szkła. W atrakcyjny poznawczo sposób przedstawimy szkła produkowane masowo oraz realizacje unikatowe, ich miejsce w historii polskiego wzornictwa oraz przełomową technologię szkła prasowanego. Zabierzemy zwiedzających w pouczającą, a zarazem sentymentalną podróż, uświadamiając powszechność dobrego projektowania w polskich domach i jego wartość kolekcjonerską.

Udział wydarzeniu wymaga zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne.

Obowiązują zapisy na stronie.

Bilety: Oprowadzanie jest wliczone w cenę biletu do Muzeum (normalny: 10 zł, ulgowy: 5 zł, rodzinny: 15 zł, dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny)

Prowadzenie: Gabriela Zbirohowska-Kościa Dział Sztuki Muzeum Miasta Gdyni
Współorganizatorem wystawy Eryka i Jan Drostowie. Polskie Projekty Polscy Projektanci jest Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Pokaż mniej

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która z inicjatyw nie jest Miejskim Znakiem Kultury Szymona Wróblewskiego?