• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Enkaustyka - warsztaty malowania woskiem

Enkaustyka [gr. enkaustikḗ], to antyczna technika malarska, w której jako spoiwo był stosowany wosk pszczeli. Podczas warsztatów poznamy technikę malowania woskiem. Poznasz krok po kroku jak przygotować spoiwo (pszczeli wosk) i wymieszać je z pigmentami.

paź 7

sobota, godz. 15:00

Gdansk,
bilety 170 - 240 zł
paź 20

piątek, godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 259,00 zł
Następnie stworzysz swoje unikalne dzieło i za pomocą ognia z palnika będziesz mógł nadać własny kształt swojej kreacji. Prace wykonane w technice enkaustyki są interesujące nie tylko ze względu na płynne mieszanie się kolorów ale również użycie wosku sprawia że chce się dotykać prac i poznawać ich różnymi zmysłami. Podczas warsztatów chciałabym zachęcić cię do eksperymentowania i odkrycia techniki enkaustycznej.
Prowadząca: Karolina Pielak - absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Oprócz malarstwa zajmuje się także tworzeniem obiektów i video. W sztuce ceni sobie eksperyment i poszukiwanie nowych form wyrazu.
Enkaustyka jest jedną z ulubionych jej technik. Prywatnie miłośniczka podróży i tworzenia w duchu eko. Artystka uczestniczyła w rezydencji artystycznej w Savenay, Francja (2020) oraz ''lÉté du dessin'' Look & Listen, -Goethe Institut, Marsylia (2019). Brała udział w międzynarodowym festiwalu POLONIZADOS -Urban Art, Walencja (2017), współpracowała także z Gdańską Szkołą Muralu.
 
Warsztaty realizowane będą na świeżym powietrzu (patio GAK Plama).
Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy mailowe plama@gak.gda.pl
Koszt uczestnictwa: 20zł
Każdy uczestnik/uczestniczka otrzyma niezbędne materiały i narzędzia.
Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży (od 16 roku życia).
*Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub masz pytania dotyczące dostępności wydarzenia skontaktuj się z nami plama@gak.gda.pl

Opinie

Sprawdź się

Największe zbiory muzealne w dziedzinie archeologii morskiej posiada: