• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Endemity i Dezele. Grupa Silesium

SILESIUM, to grupa artystów związanych z Akademią sztuk Pięknych we Wrocławiu, dla których Dolny Śląsk jest tematem rozważań o "tutejszości", inspiracją do poszukiwań twórczych oraz inspiracją do analiz estetycznych, historycznych i społecznych.

SILESIUM, to także multimedialny projekt artystyczny, pomyślany jako realizowany w czasie proces twórczy składający się m in. z plenerów, spotkań z mieszkańcami, wykładów pracowników muzeów regionalnych i obiektów zabytkowych. Z założenia ta formuła realizacyjna, jest odmienna od kuratorskich wystaw. Tutaj artyści eksplorują zasoby Dolnego Śląska w poszukiwaniu tematów. Realizacja SILESIUM to proces twórczy w efekcie mający dać zaskakujące, interesujące realizacje artystyczne. Wypowiedzi artystów odnoszą się do otoczenia zewnętrznego i wnętrz, do wydarzeń historycznych, kulturowych, ideowych. Jego rezultatem są wystawy zbiorowe artystów prezentujących obiekty sztuki.

SILESIUM / ARTYŚCI

ANNA KOWALSKA SZEWCZYK (kurator i koordynator projektu)

Studia w latach 1977-82 we wrocławskiej PWSSP. Dyplom z wyróżnieniem w zakresie malarstwa w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego oraz w pracowni malarstwa w architekturze prof. Mieczysława Zdanowicza w 1982r. Od 1982 zatrudniona w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, obecnie na stanowisku profesora, gdzie prowadzi pracownię malarstwa. Bierze udział w licznych wystawach m. in.; wystawa wrocławskiej ASP w HBK Brunszwik w 2000 r., udział w 60 Światowym Festiwalu Sztuki, Scottish National Portrait Gallery w Edynburguw w 2007 r. czy udział w wystawie pt. "Breslauer malerei kunst und unikatglas" w Wiesbaden w 1998r., w wystawie "Art Poland" w Marmara Univeriti w Istambule w 2009 r., jak również udział w prestiżowej wystawie laureatów i wyróżnionych uczestników Konkursu im. Daniela Chodowieckiego w Akademie der Kunste w Berlinie w 2010, czy wystawie środowiska wrocławskiego w Centrum Aldo Moro w Cordenone pt. "Spazii immaginari" w 2010 r. Szereg wystaw indywidualnych. Jest również kuratorem wystaw oraz jurorem w konkursach malarskich.

URSZULA ŚLIZ (kurator i koordynator projektu)

1995 - Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego we wrocławskiej PWSSP. 2001 - Podyplomowe Studium Pedagogiczne Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Malarz abstrakcji, zajmuje się fotografią oraz rzeźbą. Udział w licznych wystawach / 50/ w liczących się ośrodkach w Polsce i zagranicą, między innymi 2007 "Identity", Galeria Otto Nagel, Berlin z udziałem J. Kosałka, M. Sienkiewicz, P. Pintal, R. Bryjanowska, K. Wałaszek,2008 "Dichotomos", Galeria 2 piętro, Wrocław, 2008 "Pamiętniki pokolenia Tamagotchi", Galeria Klimy Bochenskiej, Warszawa, 2008 Norwich Castle Art Show, Norwich, Norfolk Museum, UK, 2009 "Emblemat", The Hub, Newmu, Norwich, UK, 2010 "Point of Address" , Outpost, Norwich, UK, 2011 The Photographic Angle - " Rituals of Recreation" London, Leeds, Slough, Milton Keynes, Swondon, Crawley UK, 2012 1st 2012 Showcase Winner ARTslant London . 2012 "Topos.Metafora Krzywej" Galeria Entropia Wrocław W 2006 roku koordynowała i realizowała półroczny projekt artystyczny pt" Tożsamość" dla Wydziału Kultury m. Wrocławia MACIEJ ALBRZYKOWSKI Dyplom z rzeźby 1986 r. w PWSSP we Wrocławiu w pracowni doc. Feliksa Kociankowskiego. W1987rozpoczął pracę na uczelni w pracowni rysunku doc. Leona Podsiadłego w Katedrze Rzeźby. Obecnie jest pracownikiem ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na stanowisku adiunkta w pracowni rzeźby dyplomującej prof. Zbigniewa Makarewicza na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Prowadzi pracownię technik rzeźbiarskich - drewno w Katedrze Rzeźby Technik Rzeźbiarskich we Wrocławiu.

GRAŻYNA JASKIERSKA-ALBRZYKOWSKA

Dyplom z rzeźby 1988 r. w PWSSP we Wrocławiu w pracowni doc. Leona Podsiadłego. W 1988 rozpoczęła pracę na uczelni w pracowni ad. Alfredy Poznańskiej w Katedrze Rzeźby. Obecnie jest pracownikiem ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na stanowisku prof. nadzw. na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Prowadzi dyplomującą pracownię rzeźby w Katedrze Rzeźby we Wrocławiu.

MAŁGORZATA KAZIMIERCZAK

Artystka od lat działająca w obszarze sztuki przestrzeni instalacyjnej, obiektu, fotografii, rysunku, filmu, video-artu. Realizuje projekty intermedialne łącząc wiele dziedzin, technik i doświadczeń. Odwołuje się często do miejsca czasu i ludzi którzy ją otaczają. W 1995 r. ukończyła ASP we Wrocławiu. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby. W latach 1998-2002 pracowała jako wykładowca w 2 wrocławskich szkołach fotograficznych (PHO-BOS, AFA) prowadząc pracownię plastyczną, dyplomową i multimediów. Współpracuje z Towarzystwem Kultury Czynnej prowadząc warsztaty twórcze z młodzieżą. Zrealizowała kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Realizowała swoje projekty będąc zapraszaną na międzynarodowe festiwale m. in. "AVE Arnhem festival'' Holandia, Media Sheffield Show'' Anglia, Gallery Creteil /Paris, Francja. Jest związana z wrocławskim festiwalem WRO gdzie wielokrotnie prezentowała swoje instalacje i filmy. Obecnie pracuje w ASP we Wrocławiu.

KAMIL MOSKOWCZENKO

2003-2006 - Studia na Wydz. Ceramiki i Szkła na kierunku : Ceramika; 2009 -Dyplom z malarstwa w pracowni profesora Piotra Błażejewskiego i malarstwa w architekturze i urbanistyce w pracowni profesora Wojciecha Kaniowskiego. Od 1999 r. prowadzi pracownię - laboratorium mediów malarskich i ceramiki jako zaplecze swoich działań artystycznych. W okresie studiów podjął działania na rzecz realizacji projektu miejsca prezentacji sztuki współczesnej w Akademii zakończone powołaniem w 2009 r. Galerii Sztuki Współczesnej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta - EMDES którą jako kurator prowadził do roku 2011 tj. do rozpoczęcia pracy dydaktycznej w Akademii.

IGOR WÓJCIK

Studiował w PWSSP we Wrocławiu, gdzie otrzymał dyplom magisterski w roku 1993. Był stypendystą Fine Arts Ateliers of Hollywood w USA i Atlantic Region Learning Center w Kanadzie. Brał udział w ponad 70 wystawach zbiorowych i 8 indywidualnych [7], m.in. w: Zachęta, Muzeum Miejskim we Wrocławiu, Polskim Instytucie w Lipsku (Niemcy), Polskim Konsulacie w Los Angeles (USA), Polskim Instytucie w Pradze (Czechy), Muzeum Krajowym w Brunszwiku (), Von der Heydt Museum w Wuppertalu (Niemcy), Galerii "Toporowicz" w Los Angeles (USA), Jest twórcą koncepcji artystycznej Sztuka Zjawiskowa, oraz cyklów prezentacji pn.: "Mechabiotyle" (1992-2007), "Postindustrium" (1994-2002) i "Miejsce wyboru" (1998-2006). Uprawakie dyscypliny twórcze jak: malarstwo, fotografia, environment, instalacje, performance, happening, szkło artystyczne.

Opinie

Sprawdź się

W którym roku zainaugurował swoją działalność Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni?

 

Najczęściej czytane