Impreza już się odbyła
PATRONAT

EMKA: Magdalena Sadłowska / Mateusz Pęk

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na wystawę EMKA Magdalena Sadłowska - malarstwo, Mateusz Pęk - instalacja.

25 - 31 marca 2020, godz. 10:00 - 16:00

bilety 12 zł
ulgowy 8 zł

21 marca - 17 maja 2020, godz. 12:00 - 20:00

bilety 15 zł
Wernisaż: 9 marca 2019, (sobota) o godzinie 17.00
wystawa czynna do 2 kwietnia 2019, w godzinach 10.00-18.00
 
Tytułowa EMKA to potocznie rozmiar średni, ale też "typ" powszechnie akceptowalny.

Przewidywalność, modułowość i elastyczność to cechy pożądane we współczesnym świecie. Funkcjonujemy w ramach uśrednionych przedmiotów, ubrań, ale również cech osobowościowych. Pragniemy od nich uciec, gdyż budzą w nas dwuznaczne uczucia. Tę ambiwalencję eksploruje Mateusz Pęk w cyklu prac "Życie jako problem", poddając rzeźbiarskiej transformacji fotele biurowe. Magdalena Sadłowska w swoim cyklu "Ćwiczka-ćwicząca", poprzez powtarzalność motywu malarskiego, pragnie ukazać groteskę nieustannego dopasowywania się jednostki wobec wymogów jakie stawia przed nią świat.
 
Magdalena Sadłowska - (ur. 1993) Mieszka i pracuje w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tworzy obiekty przestrzenne. Absolwentka Wydziału Malarstwa w pracowni prof. Jarosława Baucia na ASP w Gdańsku (2018). Stypendystka MKiDN (2017/2018). Brała udział w licznych wystawach i przeglądach sztuki. Otrzymała m.in. wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa im. Wojciecha Fangora w Gdańsku (2018).

Mateusz Pęk (ur. 1978) Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Gdańsku. Zajmuje się instalacją multimedialną oraz grafiką użytkową. Studiował w ASP w Gdańsku oraz Instytucie Sztuk Wizualnych w Orleanie. Dyplom w pracowni intermediów prof. Witosława Czerwonki (2002). Zdobył główną nagrodę w międzynarodowym konkursie "Baltic goes digital" oraz Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska dla młodego twórcy. Brał udział w licznych wystawach w kraju i zagranicą, m.in.: Kunsthalle St. Annen w Lubece, galeria Atelier w Berlinie, Zendai MoMA w Szanghaju, Goethe Instytut w Atenach.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Max Lars to pseudonim którego trójmiejskiego pisarza?