stat
Impreza już się odbyła

Dzień Wolnej Sztuki na Zaspie | Spacer szlakiem murali

Miłość jest motywem przewodnim ogólnopolskiego Dnia Wolnej Sztuki 2019. Kolekcja Malarstwa Monumentalnego na Zaspie po raz kolejny włącza się do akcji, podczas której muzea i galerię pomagają odwiedzającym skupić szczególną uwagę na pięciu wybranych pracach. 27 kwietnia o godz. 12.00 spod Plamy GAK (ul. Pilotów 11) ruszy spacer szlakiem pięciu murali, które powstały w 2011 roku, podczas Festiwalu Monumental Art pod hasłem "Miłość jest pokusą".

- Podczas pierwszego w tym roku spaceru przystaniemy na dłużej pod ścianami autorstwa Joanny Skiby z Polski, Runa i Dema z Włoch, Ekty ze Szwecji oraz Prozaca z Brazylii - zapowiada Jarek Orłowski, Lokalny Przewodnik po Zaspie.

Więcej informacji o spacerze: http://muralegdanskzaspa.pl/dzien-wolnej-sztuki-po-raz-kolejny-na-zaspie/.

Dzień Wolnej Sztuki organizowany jest od 2011 roku. Założeniem zainicjowanej przez MOISEUM akcji jest przekonanie muzeów w całej Polsce, że warto postawić na jakość zwiedzania, nie ilość. Według badań goście muzeów statystycznie spędzają przed każdym dziełem sztuki osiem sekund. Dzieje się tak dlatego, że wchodząc do muzeum, czujemy się zmuszeni do obejrzenia wszystkich dzieł, które się w nim znajdują. Efekt jest taki, że bezrefleksyjnie i kompulsywnie przebiegamy dziesiątki sal muzealnych, po czym jesteśmy zmęczeni i źli. Co gorsza, kompletnie nie pamiętamy i nie rozumiemy tego, co właśnie obejrzeliśmy. Lekarstwem na tego typu bierne i męczące zwiedzanie jest Slow Art - ruch Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki.

Więcej na temat Dnia Wolnej Sztuki: http://dzienwolnejsztuki.pl/.

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki na Zaspie | Dzień Wolnej Sztuki

Więcej informacji na temat wykładów i spacerów Lokalnych Przewodników: www.ikm.gda.pl/lokalniprzewodnicy.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaki oddział Muzeum Narodowego zlokalizowany jest w Spichlerzu Opackim?

 

Najczęściej czytane