stat
PATRONAT

Duet: Wystawa twórczości Marty i Waldemara J. Marszałka w galerii Triada

W ramach corocznych wystaw galeria Triada w 2019 roku zaprasza na duety artystyczne.
Marta Marszałek absolwentka gdańskiej ASP i uznany malarz Waldemar J. Marszałek zaprezentują się podczas wspólnej wystawy w Triadzie.

15 stycznia - 11 lutego 2022, godz. 10:00

Gdynia,
Wstęp wolny
lut 28

poniedziałek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Marta Marszałek
Urodzona w 1987 roku w Gdyni. Absolwentka wydziału Grafiki na ASP w Gdańsku. Dyplom obroniła w 2012 roku. Zaraz po studiach rozpoczęła pracę jako wykładowca w PJATK w Gdańsku w Pracowni Grafiki Narracyjnej. Tworzy malarskie ilustracje. W jej twórczości głównym tematem jest bajkowy świat zwierząt. Otrzymała nagrodę im. Andrzeja Tomiałojcia w konkursie Satyrykon 2012.

Waldemar J. Marszałek
W dniach 5-12  listopada 2018 roku artysta brał udział w zbiorowej wystawie w galerii Triada "100-lecie Polski w sztuce".Jeden z bardziej znanych i cenionych malarzy na polskim rynku sztuki. Urodzony w Dobrzycy k/ Koszalina w 1960 roku. Studia w PWSSP w Gdańsku. Dyplom w 1985 roku w Pracowni Grafiki prof. J. Krechowicza. W ostatnich latach był asystentem prof. C. Paszkowskiego w pracowni Grafiki Warsztatowej gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest adiunktem II stopnia tej uczelni i -od 2007 roku - kierownikiem własnej pracowni podstaw grafiki artystycznej dla studentów I roku.

Miał szereg wystaw w liczących się galeriach Polski, jak i poza granicami. Z Triadą związany od połowy lat 90-tych. W 2005 roku Waldemar J. Marszałek obchodził jubileusz 20-lecia pracy twórczej. Z tej okazji - otwarciu naszej nowej siedziby w Sopocie-  towarzyszyła wystawa jego malarstwa.
W październiku 2006 roku miał dużą retrospektywną wystawę w olsztyńskim BWA. W marcu 2008 galeria Triada umieściła nazwisko artysty w "Kompasie Sztuki- rankingu polskich artystów współczesnych".
Wiosną 2008 roku gościliśmy Waldemara Marszałka w gdańskiej Triadzie, gdzie miał swoją najnowszą wystawę malarstwa pt. "Wiosna 2008". Rok 2009 to zakończenie dużej wystawy retrospektywnej w rodzinnym Koszalinie, (której towarzyszył specjalnie przygotowany spektakl grupy Plama z postaciami z obrazów Marszałka) i szykowanie się do  jubileuszu 25-lecia pracy twórczej.

Wystawa  z listopada 2010 (pt. "25,50") to  jubileuszowa w nowej siedzibie Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Oprócz 25-lecia pracy, 50 rocznica urodzin artysty. Na przełomie września i października 2014 trwała w galerii Triada w Gdańsku ósma indywidualna wystawa malarstwa Waldemara J. Marszałka w progach galerii Triada. W listopadzie 2018 roku artysta brał udział w wystawie "100-lecia Polski w sztuce" w galerii Triada.

Wernisaż 11.10.2019 o godz. 18.00, Galeria Triada.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy powstało Akwarium Gdyńskie?

 

Najczęściej czytane