• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Do 3x sztuka / warsztaty z Joanną Concejo

Wyobraźcie sobie, że pewnego poranka wsiadacie do pociągu, odjeżdżającego w nieznanym Wam kierunku. Destabilizujące? Pociągające? Tajemnicze? Wszystko naraz? Być może, ale jaka przygoda! Nie wiecie jakie pejzaże zobaczycie przez okno, nie znacie miejsc, przez które pociąg będzie przejeżdżał. Nie wiecie kogo spotkacie, nie spodziewacie się, co ktoś Wam opowie ani co Wy sami opowiecie przypadkowym towarzyszom podróży.

13 maja - 3 czerwca 2022, godz. 10:00 - 15:00

Wstęp wolny
maj 29

niedziela, godz. godz., 12:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
Jedyne, co możecie zrobić, to być otwartym na wszystko, co się przydarzy. Możecie słuchać i patrzeć. Możecie spróbować narysować dziennik mijającego czasu, opowiedzieć Waszą podróż w obrazach, które nabierają sensu poprzez następowanie jeden po drugim.

Według słownika "spacerować" to: przemieszczać się do wielu miejsc dla przyjemności, chodzić niepotrzebnie, bezsensownie, przewietrzać się, rozrywać się...

Kiedy spacerujemy nie mamy określonego celu do osiągnięcia. Idziemy, jesteśmy i to wystarczy. Czasami nic nie zostaje z takiego spaceru, a innym razem wracamy z głową wypełnioną mnóstwem obrazów, wrażeń, kolorów, zapachów...

Przeciwnie do definicji ze słownika, nie sadzę, żeby spacerowanie było niepotrzebne, dla mnie jest wręcz niezbędne.

Wyobraźcie sobie, że te warsztaty, to taki pociąg w nieznanym kierunku, zaproszenie na spacer. Takie rysowanie "dziennika" Waszej podróży. Spacer po intymności, w małym formacie, bo myślę, że małe może być piękne...

Czas warsztatów będzie okazją do wyruszenia na nasze "ścieżki niepewności". Okazją by odłożyć na bok metody i pewniki. Punktem wyjścia będzie materiał fotograficzny. Przestrzenią pracy - mały szkicownik.

Spróbujemy zmierzyć się z aspektami tworzenia narracji. Może niezbyt linearnej, może trochę błądzącej... W trakcie warsztatów zostanie dodany element stymulujący do uwzględnienia w "dzienniku podróży".

Prowadzenie: Joanna Concejo

Materiały:
Każdy uczestnik przynosi ze sobą materiały i przybory, których ma zamiar użyć na warsztatach. Resztę potrzebnych materiałów zapewniamy. Nie są to warsztaty doskonalenia techniki (technika dowolna).

Informacja o biletach

Zapisy: abaaske@ggm.gda.pl (liczba miejsc ograniczona)

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Która z pisarek, autorka głośnego dramatu pt. "Sprawa Dantona", uważana jest za największą gdańską pisarkę?