• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

"Diaspora. Współczesna tragedia"

Spektakl w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA antagon theaterAKTion oraz Ondadurto Teatro "Diaspora. Współczesna tragedia". Niemcy, Włochy / 50 min - D2

gru 6

środa, godz. 17:30

Wstęp wolny
gru 20

środa, godz. 19:00

bilety 40,90 - 50,90 zł
"DIASPORA. współczesna tragedia" porusza współczesną sytuację migrantów i przesiedleńców, spowodowaną m.in. (neo)kolonialnymi strukturami wyzysku na globalnym Południu, a także obecną wojną w Ukrainie.

Jako współczesna interpretacja klasycznej tragedii Eurypidesa "Trojanki", "DIASPORA" dąży do zmiany perspektywy - spojrzenia na światowe wydarzenia i konflikty oczami kobiet, uchodźców, niezaangażowanych i niewinnych.

W ekspresyjnych obrazach spektakl odwołuje się do naszej indywidualnej i społecznej odpowiedzialności, by nie zamykać oczu na wojnę, wyzysk, wypędzenia i zbrodnie przeciwko naszym bliźnim, ale by położyć temu kres. Wykonawcy wykorzystując taniec, teatr fizyczny i śpiew rozwijają ekspresyjny język sceniczny, które odpowiadają tematowi i opowiadają o utracie języka.

Spektaklowi towarzyszy muzyka na żywo, projekcje wideo i poruszająca scenografia, które zabierają widzów w malowniczą podróż przez sprzeczności i doświadczenia z pogranicza naszych czasów.

O teatrach:
Antagon theaterAKTion
to międzynarodowa grupa artystów, którzy mieszkają i wspólnie tworzą teatr we Frankfurcie nad Menem. Grupa została założona w 1990 roku przez Bernharda Buba jako "Teatr na kółkach" ze względu na swoje występy na ulicach. Występują na arenie międzynarodowej na festiwalach na całym świecie, tworzą niepowtarzalne spektakle i widowiska, organizują festiwale i projekty społeczne. Teatr to dla nich proces zachodzący, gdy grupa współpracuje nad projektem. Celem antagon theaterAKTion jest odzyskanie zapomnianych tradycyjnych korzeni teatru oraz uczynienie kultury wolną i inkluzywną. Kolektyw wykorzystuje nowe środki wyrazu, aby przypomnieć ludziom, że nadziei na stworzenie lepszego świata nie znajdziemy w technologii, lecz w ludzkim sercu.

Ondadurto Teatro to zespół teatralny założony w 2005 roku z siedzibą w Rzymie. Kierowany przez Margò Paciotti i Lorenzo Pasquali, rozkwitł dzięki wspólnym wysiłkom tych, którzy przez lata byli zaangażowani w ich projekty i działania. Badania i praca twórcza Ondadurto Teatro koncentrują się na teatrze fizycznym, nowym cyrku i gestach. Różne techniki wyrazu, których używają, pomagają stworzyć silny język wizualny, który umożliwia im interakcję z ludźmi w każdym wieku, o różnym pochodzeniu etnicznym i kulturowym oraz dotarcie do międzynarodowej publiczności. Ich spektakle i pokazy łączą wykorzystanie dużych obiektów w ruchu, maszyn, fajerwerków, efektów wodnych, projekcji wideo i muzyki.

Opinie

Sprawdź się

Gdzie mieści się Teatr BOTO?