• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Detri - Telemann - Hotteterre

Serdecznie zapraszamy 10 lipca o godz. 19.00 na na koncert Katarzyny Czubek (flet prosty) oraz Adama Jastrzębskiego (klawesyn).

kwi 27

sobota, godz. 12:00

Gdańsk,
bilety 38 zł
Kup bilet
maj 13

poniedziałek, godz. 09:15, 11:30

bilety 26 zł
Kup bilet
Program recitalu składać się będzie z osiemnastowiecznych sonat na flet prosty i basso continuo:
1.Georg Philipp Telemann (1681 - 1767) - Sonata f-moll ze zbioru Der getreue Music-Meister, TWV 41: f1 (Hamburg 1728/9)
2.Jacques Martin Hotteterre (1674 - 1763) - Troisieme Suitte ze zbioru Deuxieme livre de Pieces (Paryż,1715)
Prelude - Allemande - Courante - Grave - Gigue
3.Georg Philipp Telemann (1681 - 1767) - Sonatina a- moll ze zbioru Neue Sonatinen, TWV 41:a4 (Hamburg 1730-1731)
Andante- Allegro - Andante - Presto
4.Signor Detri - Sonata c moll (Manuskrypt z Rostocku)
Adagio - Presto - Adagio - Giga
5. Georg Philipp Telemann (1681 - 1767) - Sonata C-dur ze zbioru Essercizii Musici, TWV 41:C5 (Hamburg 1726)
Adagio -Allegro - Larghetto - Vivace

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Katarzyna Czubek - Urodziła się w 1988 w Gdańsku. Specjalizuje się w grze na fletach prostych i obojach historycznych. Swoje zainteresowania kształciła u prof. Petera Holtslaga w Krakowie, prof. Jorge Isaaca w Amsterdamie, prof. Paolo Grazziego w Weronie i Magdaleny Karolak we Wrocławiu. Swoje życie artystyczne dzieli między Krakowem i Gdańskiem, gdzie aktywnie współtworzy wiele projektów związanych z muzyką dawną oraz współczesną. Od 2015 roku pracuje jako asystent klasy fletu prostego prof. Erika Bosgraafa w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem festiwalu Młoda Muzyka Dawna, który powstał z myślą o artystach poszukujących szansy na konfrontację z publicznością oraz publiczności na co dzień pozostającej na marginesie działań artystycznych. W 2019 wzięła udział w nagraniach płyty: Mea - Krzysztof Olczak wydanej przez wytwórnie fonograficzną DUX. Za swoje dokonania artystyczne została nagrodzona stypendiami Prezydenta Miasta Gdańska oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Adam Jastrzębski - Urodził się w 1991 r. w Warszawie. Ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie organów prof. Józefa Serafina oraz na Akademii Muzyczne w Bydgoszczy w klasie klawesynu prof. Urszuli Bartkiewicz. Studia magisterskie ukończył na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klawesynu prof. Magdaleny Myczki oraz w klasie organów prof. Marcina Szelesta. Brał udział w licznych kursach interpretacji muzyki organowej i klawesynowej prowadzonych przez takich muzyków jak: M. Sander, W. Zerer, G. Bovet, G. Gnann, L. Ghielmi, A.M. Dragositz, F. Corti, czy M. Toporowski. W latach 2009-2012 był uczestnikiem Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim. Występował między innymi na festiwalach Muzyka Dawna w Wilanowie, Festiwalu Muzyki Organowej w Inowrocławiu, Festiwalu Muzyki Dawnej w Varaždinie w Chorwacji oraz Starosądeckim Festiwalu Muzyki Dawnej. W latach 2014-2015 pracował jako klawesynista akompaniator w sekcji muzyki dawnej ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował w składzie takich orkiestr jak Capella Cracoviensis, Cornu Copiae, czy Arte dei Suonatori. Jest założycielem zespołu muzyki dawnej Modus Consort. Od 2018 r. pracuje jako akompaniator w Katedrze Muzyki Dawnej na Akademii Muzycznej w Krakowie.

Opinie

Sprawdź się

„Bądź wierny. Idź”. To inskrypcja na jednym z rzeźbiarskich „kamieni” w Parku Północnym. Komu jest on poświęcony?