stat
Impreza już się odbyła

Dariusz Herbasz - koncert promujący płytę Joy of Friendship

DARIUSZ HERBASZ - urodzony w 1975 r. saksofonista. Współzałożyciel formacji ORANGE TRANE; zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach, m.in. dwukrotny laureat konkursu Jazz Juniors 1995 i 1996, Jazz nad Odrą, zdobywca Złotego Klucza Do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jakrzemek Dyakowski, Wojciech Staroniewicz, Emil Kowalski, Tomek Sowiński, Piotr Lemańczyk, Adam Czerwiński, Janusz Mackiewicz, Maciek Grzywacz, Misza Hairulin, Peter Tuscher, Jerzy Małek, Piotr Mania, Sławek Jaskułke i inni. Owocami tej współpracy jest ponad 30 płyt oraz muzyka zarejestrowana na ścieżkach dźwiękowych w filmach TESTOSTERON, JUTRO IDZIEMY DO KINA, PLAŻA (sp.teatr.). Od wielu lat jako leader prowadzi własne projekty p.t. JOY OF FRIENDSHIP oraz JUSTINATIME.

Kwintet prowadzony przez saksofonistę Dariusza Herbasza z powodzeniem podąża drogą wyznaczoną w 70 latach przez zespoły Pharoah Sandersa czy McCoy Tynera. Taki oszczędny, pięcioosobowy skład wzmacnia siłę znakomitych kompozycji lidera i umożliwia zaprezentowanie muzykom swoich niezwykłych umiejętności. Dublowanie instrumentarium dwa tenorowe saksofony niesie ze sobą ryzyko wzajemnego powielania partii i funkcji obu solistów w ramach zespołu.Na szczęście Darek Herbasz znakomicie wie, co można zrobić w takiej instrumentalnej konfiguracji pozwala na podkreślanie dysonansów w ramach unison, ale i budowanie harmonii. Obaj instrumentaliści prezentują na dodatek odmienne podejście w partiach solowych dopełniają się zatem, a nie dublują (sam lider dysponuje miękkim i głębokim tonem). A swoista energetyczna spontaniczność, jaką generują członkowie zespołu jest dowodem wręcz nieprawdopodobnego kunsztu muzycznego, ale także podejścia do aktu kreacji; potraktowania go poważnie, jako wyzwania i źródła radości oraz spełnienia.
Joy of Friendship to poruszająca muzyka brawurowo mierząca się z realnym światem, ale i trzy czwarte godziny radości wspólnego muzykowania.

jazz - koncerty w Trójmieście


Skład:
DARIUSZ HERBASZ - tenor sax
ARTUR JUREK - piano 
ADAM ŻUCHOWSKI - bass
TOMASZ SOWIŃSKI - drums

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile metrów liczy zabytkowy piec kaflowy w Dworze Artusa?