• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Czytanie performatywne sztuki Kaszubski kosmos

Fundacja Pomysłodalnia zaprasza 8 grudnia o godz. 18:00 do Stacji Kultura na czytanie pierwszej wersji scenariusza i prezentację scenorysu spektaklu "Kaszubski kosmos" w ramach projektu "Téater Kaszëbë: przërëchtowanié / Teatr Kaszuby: przygotowanie".

To artystyczne widowisko, do którego będą zaproszeni artyści kaszubscy i pomorscy z różnych miejsc i dziedzin. Widowisko, które z jednej strony będzie wizytówką naszego regionu, a z drugiej będzie miało wymiar artystyczny uprawniający do obecności na przeglądach oraz festiwalach teatralnych i kulturowych także poza Kaszubszczyzną.

Wyjątkowość konceptu wymusza szczególne podejście do projektu. Został on rozłożony na dwa etapy.
Pierwszy, w roku 2021, to przygotowanie, które obejmuje: szerokie konsultacje na całej Kaszubszczyźnie i głęboki research tematyczny, stworzenie na tej bazie scenariusza i scenorysu (scenariusza obrazkowego), publiczne przedstawienie efektu prac w postaci otwartego czytania performatywnego z prezentacją wizualizacji i spotkaniem/debatą po prezentacji.

Drugi etap, z którym powiązany będzie osobny mechanizm finansowy, to produkcja i prezentacja wieloobsadowego spektaklu plenerowego (planowany termin premiery: lipiec-wrzesień 2022 r.). Aby tak ambitne założenia doprowadziły do sukcesu, potrzebny jest długi proces, w który mogą się zaangażować wszyscy chętni, którzy chcą mieć wpływ na ostateczny kształt spektaklu - umożliwi to otwartość i transparentność działań. Dlatego do udziału w czytaniu i dyskusji zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem w czytaniu. To także forma konsultacji społecznych w ważnej, wg nas, sprawie.

Autorem scenorysu jest Karol Formela - artysta interdyscyplinarny, kulturoznawca, projektant graficzny oraz pedagog sztuk plastycznych.

Scenariusz i reżyseria Piotr Wyszomirski - Krytyk i prosument kultury. Scenarzysta i reżyser filmów krótkometrażowych, spektakli teatralnych i widowisk muzycznych. Recenzent teatralny, filmowy i muzyczny, felietonista. Redaktor naczelny Gazety Świętojańskiej.

Czytać będzie Adam Hebel - dziennikarz, komik, pisarz, aktor.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kiedy wzniesiono Dom Przyrodników w Gdańsku i jaka instytucja się w nim dziś mieści?