stat

Czy performance już zdechł? Spotkanie z Artim Grabowskim

Czy performance już zdechł? Arti Grabowski @ Teatr na nowe czasy. Sezon VI - pokaz filmów i debata.

sty 20

środa, godz. 18:00

Online, Literacki Sopot
Wstęp wolny
maj 21-23

piątek - niedziela, godz. 16:00

Sopoteka, 25/11/19, godz. 17:30-20:00

17:30 Pokaz filmów z zapisem działań Artiego
18:30-20:00 Czy performance już zdechł? - nieskrępowana debata

Spotkanie z jednym z czołowych polskich performerów w ramach rezydencji artystycznej projektu Teatr na nowe czasy. Sezon VI. Bezprecedensowa możliwość porozmawiania o trendach, zagrożeniach i kondycji polskiego i europejskiego perfo. Wstęp wolny, ale w związku z ograniczoną liczbą miejsc uprasza się o zgłoszenia mejlowe lub na FB wydarzenia.

Dr hab. Arti Grabowski (ur. 1977). Absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Artysta interdyscyplinarny: malarz, performer, aktor, reżyser teatralny. Zajmuje się również sztuką wideo oraz 'instalakcją'. Występował na festiwalach sztuki performance, biennale oraz przeglądach sztuki w różnych zakątkach świata. Kierownik Pracowni Sztuki Performance na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Kurator
Międzynarodowych Spotkań Performerów w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie oraz kilku wystaw o zasięgu międzynarodowym: "Kwiaty Zła", "Stan zagrożenia". Wyreżyserował monodramy: "Kamica79" oraz "W zawieszeniu". Współpracował z poznańskim teatrem "Porywacze ciał", z którym zrealizował pięć spektakli; Teatrem "Brama" oraz Stowarzyszeniem "Fort Sztuki'.

Pod powyższym żabotem: Arti to nieskrępowana ograniczeniami, dualistyczno-periodyczna osobowość twórcza. Nomadyczne, niesubordynowane zwierzę uodpornione szczepionką absurdu, dystansu i entuzjazmu. Społecznik, pasjonat biegów górskich oraz wszelakich aktywności psychofizycznych. Lubieżnik kulturalny, furiat faszerowany romantyzmem i cynicznym pietyzmem. Miłośnik minimalizmu, artystycznych przewyższeń, kulinarnych przeciążeń, nietuzinkowych fetyszy, herbaty matchy, oplątw, obrzęków, a nade wszystko nosaczy sundajskich.

Więcej o Artim:

https://arti.asp.krakow.pl/?fbclid=IwAR2qoDd77KxqcJlZS_GfM2_FvViFFNEJOS2e6W5cNkaDN_wpe6Ra9bF5cvs

Partnerem wydarzenia Arti Grabowski @ Teatr na nowe czasy. Sezon VI // pokaz filmów i debata jest Sopoteka.

Teatr na nowe czasy to projekt Fundacji Pomysłodalnia, realizowany z partnerami instytucjonalnymi i pozainstytucjonalnymi z Pomorza. Sezon VI jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, współfinansowany ze środków Gminy Miasta Sopotu, dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Informacja o biletach

wstęp wolny, ze względu na ograniczona liczbę miejsc; zapisy: pomyslodalnia@gmail.com

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Iloma salami wystawowymi dysponuje pawilon wystawienniczo-edukacyjny sopockiego Grodziska?