• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Czwartkowe Wieczory Muzyczne w Dworku Sierakowskich

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu ma przyjemność zaprosić na Czwartkowe Wieczory Muzyczne, które od 1974 roku w każdy czwartek organizuje prof. Krzysztof Sperski.

w każdy czwartek (do 29.08), godz. 18:00

Wstęp wolny
Wybitny wiolonczelista, pedagog, wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku, naukowiec i edukator, społecznik i popularyzator kultury, jeden z członków-założycieli Towarzystwa Przyjaciół Sopotu, jest pomysłodawcą, koordynatorem, autorem programów i prezenterem Czwartkowych Wieczorów Muzycznych, a często także wykonawcą.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W ramach tego cyklu w Dworku Sierakowskich wystąpiło bardzo wielu wybitnych artystów polskich i zagranicznych, a także najbardziej utalentowani studenci uczelni muzycznych. Wart wspomnięć, że to właśnie w sali koncertowej Dworku Sierakowskich, w ramach cyklu profesora Sperskiego, jako ledwie nastolatek swój występ miał Rafał Blechacz. laureat Konkursu Chopinowskiego.

Przedsięwzięcie, jakiego podjął się prof. Sperski, jest fenomenem na skalę nie tylko naszego kraju. Koncerty odbywają się w każdy czwartek od 50 lat, także podczas pandemii, chociaż wówczas muzycy grali online, a jedyna krótka przerwa spowodowana była okolicznościami stanu wojennego.

Zapraszamy do Dworku Sierakowskich w Sopocie przy ul. Czyżewskiego 12 w każdy czwartek o godz. 18.00.

Opinie

Sprawdź się

Najwięcej scen teatralnych w Trójmieście posiada...