• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Patronat

Czego nie widać (20 opinii)

komedia
Bilety
Kup bilet 80
wystawia:
Teatr Wybrzeże
czas trwania:
2 godziny i 20 minut (jedna przerwa)
data premiery:
9 lipca 2022
5.6
34 oceny

Najbliższe przedstawienie

 • Bilety
  Cena normalna: 80 zł
  Kup bilet
  mar 7-8
  Czwartek - Piątek, 7 marca - 8 marca
  godz. 19:00
  Lokalizacja
  Teatr Wybrzeże
  Gdańsk, Świętego Ducha 2

Pozostałe terminy

Informacja o biletach

Bilety: 80/60 zł.
Teatralny czwartek: 30 zł.
"CZEGO NIE WIDAĆ"

W sobotę, 9 lipca o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej odbędzie się premiera spektaklu CZEGO NIE WIDAĆ Michaela Frayna w reżyserii Jana Klaty. Przedstawienie oficjalnie zainauguruje działalność sopockiej sceny po przebudowie.

Misternie skomponowana farsa, której dramaturgicznym paliwem są perturbacje powstałe podczas produkcji spektaklu CO WIDAĆ. Objazdowa grupa teatralna gotowa jest zagrać swoje przedstawienie w każdych warunkach i nie zważając na żadne przeszkody, te się jednak piętrzą, a wraz z nimi piętrzy się absurd, który jednak nie przeszkadza twórcom w zmaganiach z teatralną materią. Pełna poczucia humoru sztuka angielskiego komediopisarza pokazuje teatr, który dla tworzących go artystów jest nie tylko miejscem pracy, ale także domem, a może przede wszystkim sposobem na życie.

"CZEGO NIE WIDAĆ"
na podstawie sztuki Michaela Frayna
Przekład: Karol Jakubowicz i Małgorzata Semil
Adaptacja i reżyseria: Jan Klata
Scenografia, kostiumy, światło: Mirek Kaczmarek
Choreografia: Maćko Prusak

Obsada: Dorota Androsz, Katarzyna Figura, Magdalena Gorzelańczyk, Agata Woźnicka, Piotr Biedroń, Jacek Labijak, Krzysztof Matuszewski, Jakub Nosiadek, Cezary Rybiński.

Inspicjent-sufler: Katarzyna Wołodźko


Recenzja Trojmiasto.pl

Opinie (20)

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Czego nie widać: farsa na pocieszenie w Teatrze Wybrzeże

  Żenada

  Zdecydowanie odradzam. Szkoda czasu i pieniędzy. W trakcie sztuki chciałam wyjść. Może jedna scena była zabawna, a cała reszta z bardzo płytkim żartem, sceny przedłużane na siłę

  • 1 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Czego nie widać: farsa na pocieszenie w Teatrze Wybrzeże

  Spektakl czego nie widać to Dramat z żenadą

  Nigdy wcześniej nie widziałam tak żenującego spektaklu! Strata czasu i pieniędzy. Żałuję, że w tak zacnym przybytku, jakim jest Teatr Wybrzeże wystawiono tak fatalnie wyreżyserowane coś, bo to trudno nazwać sztuką. Wrzaski, chaos i trzaskanie drzwiami. Nie tylko nie polecam ale wręcz odradzam!

  • 7 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Czego nie widać: farsa na pocieszenie w Teatrze Wybrzeże

  Fantastyczna zabawa i relaks

  Pozwoliłam sobie na przeczytanie poniższych opinii. Stad pojawiła się potrzeba wyrażenia mojego , subiektywnego punktu widzenia. Spektakl jest bardzo zabawny, lekki i pełen humoru. Z dała w nim od nagości i wulgarności. Nie wiem czego widownia może oczekiwać po farsie ? Moim zdaniem występ aktorów pierwszorzędny . Na sobotni wieczór fantastyczny przerywnik. Nie rozumiem komentarzy poniżej zamieszczonych :)

  • 2 9

 • My też chcemy wymazać to z pamięci! Ostrzegamy!

  Jak w opisie tej sztuki- szmirowskie przedstawienie i to dosłownie, ciągnęło się przez całą sztukę, chociaż sztuką trudno to nazwać... krzyki, bieganie w bieliźnie, seksistowskie sceny i akty wulgarne.. to wszystko takie przejaskrawione, czułam się jakbym brała udział w jakiejś libacji na trzeźwo... czekaliśmy- może się jakoś rozkręci wreszcie...., ale nie, trwaliśmy w tym żałosnym przedstawieniu aż do przerwy- po dwóch godzinach i pierwszy raz w życiu uciekliśmy z teatru...i takich osób było sporo..szkoda... szkoda naszego, Waszego czasu, czasu aktorów, wydanych pieniędzy(za coś takiego powinni je zwracać), dlatego ostrzegam rzetelnie -nie idźcie na ten spektakl!To miała być komedia... trudno to coś w ogóle zakwalifikować, w kazdym razie do smiechu nam nie było i marzyliśmy, żeby ta farsa już się skończyła. Najbardziej dziwi nas fakt, że nie wstyd dyrekcji i samym aktorom brać udziału w czymś tak dennym i płytkim...

  • 3 2

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Czego nie widać: farsa na pocieszenie w Teatrze Wybrzeże

  To było coś, co chciałabym wymazać z pamięci

  Wiele spektakli w życiu widziałam, ale czegoś tak złego nigdy. Chyba wszystkie kwestie wykrzyczane, przesadzone, wulgarne i za bardzo. Najgorsze było to, że na przerwę i możliwość pójścia do domu trzeba czekać aż 2 godziny. Przez szacunek dla aktorów nie mam w zwyczaju wychodzić z teatru ale tym razem nie dałam rady. Osób, które postąpiły podobnie było więcej. Po wyjściu z teatru piszczało mi w uszach i bolała głowa.

  • 14 5

 • średnio

  Byłem dziś i udało mi się w trakcie przerwy wywinąć z widowiska. Z radością wsiadłem do auta i pojechałem do domu. Spektakl do mnie nie trafił, miałem wrażenie, że to taki poziom komedii dla licealistów. Motyw przewodni segz i bieganie po scenie w bieliźnie. Mocne 5 na 10.

  • 1 3

 • Sprzedam dwa bilety na 30.12 godz 19.00, rząd IV (opinia sprzed 1 roku)

  Kontakt koko.de.ima@gmail.com

  • 0 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Czego nie widać: farsa na pocieszenie w Teatrze Wybrzeże

  ta farsa to dramat (opinia sprzed 1 roku)

  W dniu imienin, chcąc poprawić żonie i sobie humor zakupiłem bilety.... Czego nie widać- na komedii/ farsie o takim tytule byłem ok. 20 lat temu w Teatrze Miejskim w Gdyni- mimo upływu tylu lat do dzisiaj wspominam tamtą odsłonę, jako najlepszą komedię/ farsę, którą do tej pory widziałem. Spektakl Pana Klaty po prostu męczy- przez 3 godziny publiczność wypełniona po brzegi z trzy razy głębiej wypuściła powietrze markując w ten sposób śmiech. Na spektaklu sprzed 20 lat publiczność tak zanosiła się śmiechem, że momentami zagłuszała dialogi. Wszyscy bawili się znakomicie. W odsłonie Jana Klaty od początku do samego końca naiwnie czekałem na rozwój sytuacji. Jak w swojej recenzji pisze Pan Rudziński "najlepszy jest fantastyczny muzyczny przerywnik" - to nie przerywnik tylko żenujące, ciągnące się w nieskończoność zakończenie, podczas którego chcemy wyjść z sali, ale grzeczność na to nie pozwala. Po inscenizacji sprzed 20 lat wyczekiwałem powrotu tej sztuki do Trójmiasta. Mam nadzieję, że kolejna wersja nie przytrafi się za następne 20 lat- wówczas mogę już być na emeryturze i w tym wieku takiego dramatu mogę nie przeżyć;) Wersji Jana Klaty z całym przekonaniem nie polecam.

  • 22 3

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Czego nie widać: farsa na pocieszenie w Teatrze Wybrzeże

  Odnosząc się do krytycznego oka Pan Rudzińskiego, to: cyt: (2) (opinia sprzed 1 roku)

  cyt: "najlepszy jest fantastyczny muzyczny przerywnik, ze szczególną choreografią, złożoną z trzaskających drzwi i aktorów poruszających się po scenie niemal jak pionki po szachownicy w wielokrotnie powtarzanej sekwencji."

  - po 1) trudno uznać za przerywnik coś co jest na samym końcu spektaklu - jest to raczej jego finał jako symboliczna galopada aktorów w ich życiu scenicznym..
  - po 2) choreografia jest oparta wprost na filmie animowanym "Tango" Z.Rybczyńskiego, który zdobył pierwszego w historii Oscara dla polskiego filmu animowanego.

  Nie oczekuje po krytyku piszącym recenzje kulturalne na tym portalu jakichś specjalnych fajerwerków słownych, czy filozoficznych kontrapunktów, ale minimum odniesień do dzieł poprzedników wypadało by mieć w zanadrzu, Panie Łukaszu.

  • 29 6

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Czego nie widać: farsa na pocieszenie w Teatrze Wybrzeże

   jak Rybczyński dostał Oskara, to znaczy, że Klata dostał Oskara, bo skopiował jego scenę? (1) (opinia sprzed 1 roku)

   • 0 2

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Czego nie widać: farsa na pocieszenie w Teatrze Wybrzeże

  Aktorzy znowu znakomici (opinia sprzed 1 roku)

  Szczególnie Magda Gorzelańczyk i Agata Woźnicka. Pozdrawiam przepiękne Panie.

  • 9 2

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery