• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Confusion Project

"Kawał dobrej muzyki.", Mateusz Chorążewicz, polish-jazz.blogspot.com
"Confusion Project dba, by nie tworzyć znanego, a wybiegać poza schemat pięknych melodii, jednocześnie nie zatracając lekkości kompozycyjnej", Przemo Urbaniak. Jazzsoul.pl
"Confusion Project to jedno z najważniejszych zjawisk polskiego jazzu ostatniej dekady", Robert Ratajczak, longplayrecenzje.blogspot.com

lip 28

niedziela, godz. 17:00

Wejherowo, Park Majkowskiego
Wstęp wolny
sie 9

piątek, godz. 19:00

bilety 35 zł
Kup bilet
Confusion Project (Michał Ciesielski - fortepian, Piotr Gierszewski - gitara basowa, Adam Golicki - perkusja) to trio z pogranicza jazzu/prog-jazzu/jazz fusion, które powstało w 2013 roku w Gdańsku. Od tamtej pory zespół nagrał 4 studyjne albumy, 2 płyty live, zagrał kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Niemcy, Włochy, Holandia, Chiny, Rosja, Kazachstan), oraz nawiązał kilka owocnych muzycznych współprac z czołowymi muzykami polskiej i międzynarodowej sceny jazzowej.
Wśród osiągnięć zespołu można wymienić:
- Trzy trasy koncertowe po Chinach w ramach inicjatywy Jazz Po Polsku (2019, 2023 i 2024 rok), w ramach których zespół wykonał łącznie ponad 40 koncertów w Państwie Środka, w tym w takich miejscach jak Blue Note Beijing, Blue Note Shanghai, Jazz At The Lincoln Center Shanghai, czy Tsinghua World Musić Festival w Pekinie.

jazz - koncerty w Trójmieście


- Trasę koncertową po Kazachstanie i Rosji w 2017 roku, w ramach której zespół zagrał 16 koncertów, w tym w takich miejscach jak Filharmonia w Karagandzie (z gościnnym udziałem big-bandu miasta Karaganda), Filharmonia w Ułan Ude czy festival Baikal Waves w Irkucku.
- Współpracę z Simoną De Rosą - włoską wokalistką jazzową, z którą zespół nawiązał współpracę w 2023, i z którą zagrał do tej pory ponad 30 koncertów w Polsce, Niemczech, Włoszech i Chinach. W 2024 roku zostanie wydana wspólny album CD.

Na przestrzeni ponad 10 lat swojej działalności zespół wykształcił swój unikalny muzyczny język, który, jak twierdzą sami muzycy, jest ich sposobem na opowiadanie historii. Charakterystyczną bowiem cechą muzyki Confusion Project jest jej ilustracyjny, programowy wymiar. Najnowsze dwie płyty studyjne zespołu - "Primal" oraz "Last" - to koncept-albumy, które mają ukrytą w muzyce fabułę i iście filmową dramaturgię. Dlatego też w stylu Confusion Project poza wpływami jazzu, rocka progresywnego, drum&bass, czy muzyki klasycznej można też wysłyszeć wyraźne inspiracje muzyką filmową.

Najnowszy album "Last" nawiązuje tematyką do obecnych kryzysów, z którymi boryka się nasza cywilizacja. Zespół nie stroni od poruszania trudnych kwestii swoją muzyką, ale i angażuje się w inicjatywy społeczne pozamuzycznie. Na początku 2020 roku Confusion Project rozpoczął akcję #1CD1Tree, w ramach której za pieniądze zarobione ze sprzedaży płyt zespół ufundował posadzenie ponad 2000 drzew w miejscach zniszczonych działalnością człowieka. Album "Last" został także wydany w sposób ekologiczny, opakowanie płyty jest zrobione w całości z makulatury.

Obecnie zespół włączył do swojego repertuaru kilka nowych, nie wydanych jeszcze utworów, które można usłyszeć jedynie na koncertach.

Zapraszamy!

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    50 zł
Bilety dostępne na stronie kupbilecik.pl.
Informacje o biletach: tel. 519 166 301.

Opinie

Sprawdź się

Która część z cyklu "Kolory zła" Małgorzaty Oliwii Sobczak ukazała się jako pierwsza?