• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Cisza to najpiękniejsza muzyka - koncert pamięci Kaia Bumanna

Polska Filharmonia Kameralna Sopot i Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku zapraszają na koncert pamięci Kaia Bumanna.

w każdy piątek (do 26.08), godz. 20:15

bilety 30 - 45 zł
Kup bilet
maj'23 20

sobota, godz. 17:00

bilety 139 - 179 zł
Kup bilet
Kai Bumann - zasłużony dla kultury polskiej i niemieckiej dyrygent i pedagog zmarł przed kilkoma dniami w wieku 61 lat. Był absolwentem wydziału dyrygentury berlińskiej Hochschule der Künste. Po zdobyciu II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Genewie w 1994 rozpoczął wieloletnią współpracę z najważniejszymi ośrodkami muzycznymi w Polsce. Od 2010 prowadził klasę dyrygentury w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pół roku temu otrzymał belwederski tytuł profesora sztuki.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Mawiał często, że cisza to najpiękniejsza muzyka - dlatego schronienia szukał w cichej gorczańskiej wsi Łopuszna, mieszkał niedaleko słynnej tischnerówki. Zresztą przed laty i u ks. Józefa Tischnera często szukał porad. Później zawsze pilnował, by odwiedzić jego grób, a w Gdańsku organizował Dni Tischnerowskie.

Był wielkim miłośnikiem polskiej kultury i sztuki. Język polski opanował do tego stopnia, że czytywał polskich poetów.

Podczas koncertu 22 czerwca wspomnimy postać prof. Kaia Bumanna. Wykonane zostaną m.in. Muzyka żałobna Witolda Lutosławskiego i Danse sacaree et danse profane Claude Debussy'ego.

Zaprezentują się młodzi dyrygenci, studenci dyrygentury Akademii Muzycznej w Gdańsku dla których udział w koncercie będzie jednocześnie egzaminem dyplomowym.

W programie m.in.:
C. Debussy - Danse sacaree et danse profane
B. Britten - Simple Symphony
W. Lutosławski - Muzyka żałobna
J. Pawlak - Mors Tua, Vita Mea

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile miejsc na widowni liczy rozbudowana Duża Scena Teatru Muzycznego w Gdyni?