• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Chór Armii Aleksandra Pustovalova (4 opinie)

Dyrektor chóru Alexander PUSTOVALOV urodził się w 1937 r. w Leningradzie, obecnie Sankt Petersburg. W swoim rodzinnym mieście zdobył bardzo rozległe wykształcenie muzyczne, ukończył z wyróżnieniem szkołę muzyczną na wydziałach dyrygentury oraz kompozycji i aranżacji, jego wykładowcami byli profesorowie o światowej sławie.

maj 11

sobota, godz. 18:00

Wstęp wolny
cze 3

poniedziałek, godz. 09:15, 11:30

bilety 24 zł
Kup bilet
Swoją karierę artystyczną rozpoczął w ówczesnej Armii Czerwonej, gdzie przez 25 lat prowadząc chór, zdobył niezliczoną ilość medali i odznaczeń za wielkie osiągnięcia na niwie kultury oraz stopień pułkownika. Z Chórem Armii Czerwonej odwiedził niemalże cały Świat, wszędzie wzbudzając zachwyt i uznanie. W tym okresie prowadził chóry w Rydze, obecnej stolicy Łotwy oraz w Kijowie, stolicy dzisiejszej Ukrainy. Po rozpadzie ZSRR, wszystkie byłe Republiki powołały do służby własne armie, ubrane we własne mundury, gdzie siłą rzeczy powstały oddzielne chóry z narodowym repertuarem.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Alexander PUSTOVALOV chcąc kontynuować stworzoną przez siebie artystyczną drogę chóru Armii Czerwonej, zaangażował najlepsze głosy z wielu miast byłego ZSRR, między innymi z Moskwy, Sankt Petersburga, Kijowa, Charkowa i Odessy, powołał do życia chór sygnowany własnym nazwiskiem, Chór Alexandra PUSTOVALOVA. Ideą słynnego dyrygenta jest ochrona przed zapomnieniem najpiękniejszych pieśni wojskowych, ludowych i popularnych. Również sceniczne kostiumy są takie, jak dawniej, wierne kopie historycznych mundurów Armii Czerwonej. Dbałość Alexandra PUSTOVALOVA o utrzymanie najwyższego poziomu koncertów jest powszechnie znana, to jego dewiza.

Chór Aleksandra Pustovalova liczy ok.60 artystów: śpiewaków, muzyków i solistów. W jego składzie zawsze śpiewa kilku solistów o głosach uznanych na światowych scenach operowych. W instrumentarium, oprócz klasycznego zestawu instrumentów orkiestry symfonicznej są również: akordeon i bałałajka. Tworzy to niesamowite brzmienie. W wykonaniu chóru usłyszymy dynamiczne, marszowe pieśni wojskowe, rzewne pieśni rosyjskie i ukraińskie oraz ballady ludowe.

Dyrektor chóru Alexander PUSTOVALOV urodził się w 1937 r. w Leningradzie, obecnie Sankt Petersburg. W swoim rodzinnym mieście zdobył bardzo rozległe wykształcenie muzyczne, ukończył z wyróżnieniem szkołę muzyczną na wydziałach dyrygentury oraz kompozycji i aranżacji, jego wykładowcami byli profesorowie o światowej sławie.

Opinie (4)

  • Nikt tego nie odwołał? (2)

    Przy obecnej sytuacji na Ukrainie śpiewanie pieśni Armii Radzieckiej w Gdańsku to naprawdę skandal. Jeśli to się naprawdę odbyło to moja noga długo nie wstąpi do naszej Filharmonii

    • 0 1

    • Trudno

      Filharmonia poradziła sobie jakoś bez Ciebie :-) A występ świetny!

      • 1 0

    • Ad. nikt tego nie odwołał ...

      A niby dlaczego miałby być odwołany ... NIkt z Wielkich tego świata nie wycofał zawodników z Olimpiady ... w Soczi- wprawdzie osób niepełnosprawnych, ale jednak zarówno sportowcy jak też poszczególne związki sportowe nie reagują, i nie reagowały na działania prezydenta Putina, to dlaczego śpiewanie pieśni rosyjskich, ukraińskich, a ogólnie radzieckich miałoby być bojkotowane. Osobiście uważam, że wysłuchanie "Czerwonych maków..." w postawie zasadniczej przez publiczność było bardzo dobrym akcentem naszej świadomości - warto było "być i słuchać". A ponoć muzyka łagodzi obyczaje ...

      • 0 0

  • niesety 1/3 publicznosci nie bylo...

    czyzby bojkot??? jesli tak to szkoda.... załujcie.... co ma polityka do sztuki....

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Kiedy wzniesiono Dom Przyrodników w Gdańsku i jaka instytucja się w nim dziś mieści?