Patronat

Chłopcy z Placu Broni - spektakl gościnny (57 opinii)

musical
Bilety
Kup bilet 35 - 50
kasy:
58 321-82-83
wystawia:
Stowarzyszenie Teatralne Ingenium
data premiery:
16 grudnia 2018
Chłopcy z Placu Broni
8.7 37 ocen 1 10
 • Bilety
  Cena normalna: 45, 50 zł
  Cena ulgowa: 35, 40 zł
  Kup bilet
  lis 17
  środa, 17 listopada
  godz. 19:00
  Lokalizacja
  Scena Teatralna NOT - I piętro
  Gdańsk, Rajska 6
 • Bilety
  Cena normalna: 45, 50 zł
  Cena ulgowa: 35, 40 zł
  lis 18
  Czwartek, 18 listopada
  godz. 9:00
  Lokalizacja
  Scena Teatralna NOT - I piętro
  Gdańsk, Rajska 6
 • Bilety
  Cena normalna: 45, 50 zł
  Cena ulgowa: 35, 40 zł
  lis 18
  Czwartek, 18 listopada
  godz. 12:00
  Lokalizacja
  Scena Teatralna NOT - I piętro
  Gdańsk, Rajska 6

Informacja o biletach

Normalny : 50/45
Ulgowy : 40/35
Grupowy : 37/32
Stowarzyszenie Teatralne Ingenium
Chłopcy z Placu Broni
z librettem Anny Markowskiej na podstawie książki Ferenca Molnára

W swojej najnowszej produkcji Stowarzyszenie Teatralne Ingenium przenosi na deski teatru ponadczasową opowieść Ferenca Molnára o przyjaźni, braterstwie i poświęceniu. Historia małego Nemeczka, bohaterskiego Boki i jego chłopców, walczących o swój plac pozaszkolnych zabaw, znana jest doskonale wielu pokoleniom Polaków jako lektura szkolna i na stałe utkwiła w naszej świadomości. Teraz jej uniwersalny przekaz został wzbogacony o ponad dwadzieścia wzruszających utworów, dynamiczną choreografię oraz pełne autentyczności wokale młodych artystów Stowarzyszenia, którzy z oddaniem przenoszą widza do Budapesztu, gdzie u schyłku XIX wieku rozgrywa się ta piękna historia. Tam możemy, z zapartym tchem, śledzić losy młodych bohaterów, którzy z ogromną pasją, w duchu wspaniałego braterstwa, toczą największą bitwę swojego życia - o prawo do zabawy na skrawku ziemi w sercu tej metropolii, otoczonym z trzech stron szarymi murami kamienic i oddzielonym od ulicy starym, zrujnowanym, drewnianym płotem...

Spektakl opowiada o losach małego Nemeczka, niepozornego, niskiego chłopca, należącego do grupy Chłopców z Placu Broni, który pozostając jedynym szeregowcem wśród swoich przyjaciół, udowadnia im, że jego odwaga, honor i poświęcenie może zawstydzić niejednego z nich. Historia Nemeczka rozgrywa się na tle wojny o prawo do zabaw na tytułowym Placu Broni, pomiędzy chłopcami a ich rówieśnikami bawiącymi się w ogrodzie botanicznym. To ona jest wielkim sprawdzianem lojalności, bohaterstwa i męstwa dla tych kilku- i kilkunastolatków.

Twórcy musicalu "Okruchy Życia - Anioły są wśród nas..." czy koncertu "Cudowne Musicale - od West Endu aż po Broadway!" zdecydowali się sięgnąć po zapierającą dech w piersiach węgierską powieść i ubrać ją w bardzo emocjonalne libretto autorstwa Anny Markowskiej, która współreżyserowała poprzednie projekty Stowarzyszenia i muzykę Karola Świtajskiego, autora utworów m.in. z musicalu "Okruchy Życia". Ruch sceniczny i choreografię tworzy utalentowana Kalina Porazińska, która odpowiadała za część układów tanecznych do koncertu "Cudowne Musicale". Zaś kwestię scenografii i strojów na swoje barki wzięła Zuzanna Kubicz, ambitna absolwentka gdańskiej ASP od tego projektu rozpoczynająca swoją współpracę z Ingenium. Twórcy, mogący liczyć na wsparcie swoich długoletnich partnerów z Offstage i Setlight, chcą wraz z kilkudziesięcioosobową grupą wspaniałych i pełnych zapału młodych aktorów zaprezentować musical młodzieżowy jakiego jeszcze nie było.

Libretto: Anna Markowska
Muzyka : Karol Świtajski
Choreografia: Kalina Porazińska
Scenografia i kostiumy: Zuzanna Kubicz
Reżyseria Dźwięku: Przemysław Waszkiewicz i Adam Kaufhold / Offstage
Światła: Mirosław Wrembel / Setlight


---

Stowarzyszenie Teatralne "Ingenium" jest powstałą w 2009 roku Organizacją Pożytku Publicznego. Od samego początku jego głównym celem była realizacja spektakli musicalowych na wysokim poziomie, w których błyszczałyby dzieci i młodzież, zamiast być tylko dodatkiem do dorosłych aktorów. Spektakle miały z założenia nieść pozytywne przesłanie, być na czasie i konkurować z produkcjami profesjonalnych teatrów. I ten cel, pośród wielu innych, realizowany jest już od kilku lat. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy pierwszym sukcesem była premiera musicalu "Okruchy Życia - Anioły są wśród nas" w lipcu 2010 roku. Wtedy, z ponad 60 aktorami na scenie i zespołem na żywo twórcy ingenium rozpoczęli swoją przygodę.

Od tego czasu, dzięki ludziom dobrej woli, przygotowano kolejne spektakle - "Trudne Pytania - musical o sile ludzkich marzeń!" oraz "Blask - inspirowany życiem i twórczością Michaela Jacksona". W grudniu 2016 roku swoją premierę miał również wyjątkowy koncert "Cudowne Musicale - od West Endu aż po Broadway!". Projekty Stowarzyszenia wystawiane były już ponad sto razy w całym kraju. A na scenach takich jak Teatr Wielki w Poznaniu, Sala Kongresowa PKiN w Warszawie czy Hala Stulecia we Wrocławiu obejrzało je na żywo ponad 50 tys. osób. Współpracowali z Ingenium wybitni choreografowie, instruktorzy śpiewu a nawet iluzjoniści. Poświęcono tysiące godzin prób i całe tygodnie wyjazdów na tworzeniu i doskonaleniu kolejnych spektakli.

Aktualnie w Stowarzyszeniu Teatralnym Ingenium jest około 50 osób, które pracują nad kolejną wielką premierą - "Chłopcy z Placu Broni". Spektakle Stowarzyszenia to zawsze ponad dwadzieścia śpiewanych na żywo utworów, choreografia na wysokim poziomie, niesamowita muzyka, zjawiskowe oświetlenie i profesjonalne nagłośnienie. Jednym słowem wielkie widowisko muzyczne, w którym króluje pozytywne przesłanie. Zaufały nam setki rodziców, nauczycieli i wychowawców z całej Polski. Tworzymy widowiska dla dzieci i dorosłych, szkół i rodzin, każdego, kto kocha musical jak my - lub chce się tą miłością od nas zarazić.

Recenzja Trojmiasto.pl

Zaistnieć w grupie za wszelką cenę. O musicalu "Chłopcy z Placu Broni" Zaistnieć w grupie za wszelką cenę. O musicalu "Chłopcy z Placu Broni"

Zaistnieć w grupie za wszelką cenę. O musicalu "Chłopcy z Placu Broni" (41 opinii)

W czasy beztroskiej chłopięcej zabawy na podwórku, gdy walka o terytorium z inną grupą urasta do...

17 grudnia 2018

Opinie (57) 3 zablokowane

 • jedna z najgorszych lektur szkolnych

  nie, dziękuję

  • 0 6

 • A gdzie Bronia ma ten plac?

  • 0 2

 • inne godziny (1) (opinia sprzed 2 lat)

  czy nie można zorganizować przedstawienia w sobotę lub w niedzielę wtedy kiedy większość z nas ma wolne i z chęcią przyszłaby z dziećmi je obejrzeć.

  • 2 0

  • (opinia sprzed 2 lat)

   Nie zawsze weekend jest okresem kiedy rodzice z dziećmi są w Trójmieście, spora liczba wyjeżdża. Natomiast jest spektakl popołudniowy, na który warto wybrać się cała rodziną.

   • 2 0

 • Informacja (opinia sprzed 2 lat)

  Jeżeli szkoła chciałaby zakupić bilety na spektakl Chłopcy z Placu Broni to podaję dane kontaktowe i stronę http://stowarzyszenieteatralne.pl/repertuar/

  Biuro Rezerwacji
  Stowarzyszenia Teatralnego ingenium
  tel : 690 335 456

  • 0 0

 • Informacja... (2) (opinia sprzed 2 lat)

  Podany numer do kas jest błędny. Pani, która odebrała podała mi jakoby prawidłowy, ale tam nikt nie odbiera. Poza numerem nie ma żadnej informacji, gdzie można bilety odebrać albo kupić online... Chciałem się wybrać z rodziną, ale chyba się poddam.

  • 1 0

  • kontakt do Ingenium (opinia sprzed 2 lat)

   Mateusz (rezerwacje i info) 690 335 456
   bilety na "Chłopców z Placu Broni" na http://www.chlopcyzplacubroni.pl
   a rezerwacje zawsze mozna zrobić na stronie Ingenium:
   www.stowarzyszenie teatralne.pl

   • 0 0

  • Online (opinia sprzed 2 lat)

   Na http://www.stowarzyszenieteatralne.pl kupowałam swoje bilety i idę z rodziną już w styczniu! :)

   • 0 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Zaistnieć w grupie za wszelką cenę. O musicalu "Chłopcy z Placu Broni"

  Nowe (1) (opinia sprzed 2 lat)

  Gdy ja czytałem Chłopców z Placu Broni, to byli czerwonoskórzy (indianie ?) ci gorsi, żeby nie powiedzieć źli . Teraz, jak czytałem to córce, to widzę, że chodziło o Czerwonych i określenie to raczej pochodziło od barw społecznych.

  • 4 0

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zaistnieć w grupie za wszelką cenę. O musicalu "Chłopcy z Placu Broni"

   Tłumaczenie (opinia sprzed 2 lat)

   Błąd w tłumaczeniu oryginalnym, chodziło o czerwone koszule, a nie czerwonoskórych. To błąd w tłumaczeniu, gdy p. Janina przegapiła tło historyczne i nawiązanie do czerwonych koszul Garibaldiego.

   • 1 0

 • Polecam! (opinia sprzed 2 lat)

  Byłem i polecam szczerze. Po pierwsze grają dzieci i młodzież i to dużo bardziej trafia do dzieci i młodzieży na widowni. Po drugie wszystko dzieje się na żywo - śpiew i gra aktorów, więc przeżywanie tego jest na zupełne innym poziomie niż, np.: w kinie. Po trzecie to musical a więc forma mało u nas popularna, łącząca grę aktorską ze znakomitymi piosenkami i chwytliwymi melodiami, na długo zapadającymi w pamięć. No i widać dopracowanie, włożoną pracę, wysiłek i talent całego zespołu! Jeszcze raz: polecam!

  • 9 1

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Zaistnieć w grupie za wszelką cenę. O musicalu "Chłopcy z Placu Broni"

  Ile trwa musical??? (3) (opinia sprzed 2 lat)

  Czy możecie mi odpowiedzieć ile czasu trwa musical?

  • 0 0

 • Opinia do artykułu

  Zobacz artykuł Zaistnieć w grupie za wszelką cenę. O musicalu "Chłopcy z Placu Broni"

  Do poprawki (3) (opinia sprzed 2 lat)

  W pierwszej część straszny chaos druga niewiele lepiej, widać że dzieciaki mają potencjał ale chyba jeszcze były gotowe na scenę, ewentualnie pretensję do prowadzących dzieciaki.

  • 1 33

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zaistnieć w grupie za wszelką cenę. O musicalu "Chłopcy z Placu Broni"

   Czyżby konkurencja (opinia sprzed 2 lat)

   Albo ktoś bez słuchu i gustu albo zazdrośnik co chciał być w tak super zespole ale nie wyjszło...,żałuj.....

   • 1 1

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zaistnieć w grupie za wszelką cenę. O musicalu "Chłopcy z Placu Broni"

   (opinia sprzed 2 lat)

   Było super.....no cóż repertuar nie dla wszystkich.....proszę samemu spróbować wystąpić ocenimy....

   • 3 2

  • Opinia do artykułu

   Zobacz artykuł Zaistnieć w grupie za wszelką cenę. O musicalu "Chłopcy z Placu Broni"

   Musieliśmy oglądać różne spektakle. (opinia sprzed 2 lat)

   Jedyne elementy które można by nazwać chaosem były związane z ograniczeniami sceny. Młodzi ludzie pokazali że są mali tylko wzrostem, czego nam dorosłym często brakuje.

   • 6 0

 • szału nie było (opinia sprzed 2 lat)

  spektakl w/g mnie 6/10 p. Początkowo aktorzy grali trochę "drętwo" (może wczesna pora -9.00 rano) Zabrakło mi zdecydowanego akcentu , gdy Nemeczek został zanurzony w wodzie(co przyczyniło się bezpośrednio do zakończenia ). Jeżeli na spektakl zabierani są uczniowie, którzy nie znają książki i treści --to niestety nie zauważają kluczowej sceny-przemoczenie Nemeczka. Proponuje mocniej zaakcentować to zdarzenie. Uczestniczę w wielu spektaklach i przedstawieniach, "trochę" porównania mam

  • 5 9

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery