Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Być Jak Maria Janion - spektakl gościnny (13 opinii)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 661-89-73
data premiery:
7 września 2012
czas trwania:
1 godz. 10 min. (bez przerw)
8.8 20 ocen 1 10
Być Jak Maria Janion
Agnieszka Skawińska, Marcin Grota
 
Spektakl Teatru Proteus z Gdyni.

Co się dzieje, gdy młoda doktorantka na polonistyce niespodziewanie zachodzi w ciążę z przypadkowym mężczyzną, którego tożsamości nie jest w stanie nawet określić - i w dodatku rodzi bliźniaczki? Jak pogodzić samotne wychowanie dwójki dzieci z wymaganiami kariery zawodowej?

Bohaterka sztuki, Anna, walczy z brakiem pieniędzy, czasu i samą sobą. Jej walka owocuje w wiele nieodparcie zabawnych sytuacji i układa się w historię dojrzewania do macierzyńskiej miłości. "Być jak Maria Janion" to spektakl dla przyszłych matek, równie niezbędny jak szkoła rodzenia, dla obecnych matek, równie niezbędny jak zapas pieluch i dla byłych matek, równie wzruszający jak rodzinne fotografie. To również spektakl dla mężczyzn, którzy chcą zrozumieć tajemnicę kobiecości. A także dla wszystkich, którzy szukają dobrej zabawy!

Reżyseria, scenografia i opracowanie muzyczne: Marcin Grota

Występuje:
Agnieszka Skawińska


Partnerem spektaklu jest Centrum Kultury w Gdyni.

-----
Agnieszka Skawińska - dyplomowana aktorka. Debiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w spektaklu "My Fair Lady" w reżyserii Macieja Korwina. W lutym 2011 wyjechała na miesięczne tournee do Kanady z Teatrem Rozmaitości z Gdańska ze spektaklem "Zło tańcem zwyciężaj" w reżyserii Adama Gromadzkiego. Trójmiejskiej publiczności dała się między innymi poznać jako Bianka w "Romancy" Jacka Chmielnika w reżyserii Dariusza Majchrzaka oraz Alina w "Balladynie" Juliusza Słowackiego w reżyserii Tomasza Podsiadłego. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Gdańskiego na ostatnim roku filozofii.

Marcin Grota - absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie, Studium Scenariuszowego przy łódzkiej Filmówce i reżyserii w krakowskiej PWST. Reżyser, eseista, dziennikarz, dramaturg. Reżyserował na najlepszych polskich scenach, między innymi w Teatrze Wybrzeże, Teatrze im. Jaracza w Łodzi, Teatrze Narodowym. Ojciec trójki dzieci.

Recenzja Trojmiasto.pl

Świat zamknięty w pampersach - o "Być Jak Maria Janion" Świat zamknięty w pampersach - o "Być Jak Maria Janion"

Świat zamknięty w pampersach - o "Być Jak Maria Janion" (28 opinii)

Co robić gdy świat kurczy się nagle do rozmiarów dziecięcego łóżeczka, w którym nagle pojawia się...

8 września 2012

Przeczytaj także

Opinie (13) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery