• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

BursztyNOWE zdolności, czyli warsztaty ręcznej obróbki bursztynu i tworzenia biżuterii

Jak bez użycia specjalistycznych maszyn przemienić surową bryłkę w lśniący okaz? Czy da się w domowych warunkach oszlifować i wypolerować bursztyn? No i czy to w ogóle możliwe, żeby bez wieloletniego doświadczenia, w zaledwie kilka godzin stworzyć od podstaw wyjątkową biżuterię?

W trakcie naszego spotkania opowiem Wam, jak z surowej bryłki znalezionej na plaży lub kupionej w sklepie wyczarować najpiękniejszy i najszlachetniejszy z możliwych kształtów. Zyskacie dużo ciekawej wiedzy, niezbędnej do pracy z tym pięknym materiałem, ale przede wszystkim zdobędziecie praktyczne umiejętności, dzięki którym samodzielnie poradzicie sobie z obróbką bursztynu, a później stworzycie z niego wymyśloną przez siebie biżuterię!

w każdą sobotę (do 27.07), godz. 10:00

Gdańsk,
bilety 199 zł
sie 24

sobota, godz. 10:00

bilety 199 zł
Dla kogo powstały te warsztaty?
Nie musicie mieć ani doświadczenia, ani tym bardziej zdolności manualnych. Nie musicie znać się na obróbce materiału ani tworzeniu biżuterii. Wystarczy odrobina cierpliwości. No, może trochę więcej niż odrobina, szczególnie jeśli chcecie uzyskać wysoki połysk. Obróbka bursztynu wymaga czasu i jest trochę jak medytacja.

Program warsztatów jest idealny również dla rękodzielników i rękodzielniczek, chcących spróbować swoich sił w pracy z innym materiałem niż ten, który znają już na wylot.

Do udziału w warsztatach zapraszam także wielbicielki morza i poszukiwaczy skarbów!

Jak będzie wyglądało nasze spotkanie?
Pracujemy w kameralnej grupie do 6 osób. W trakcie warsztatów, krok po kroku, pokażę Wam jak pracować z surową bryłką bursztynu. Podzielę się niezbędną teorią i ciekawostkami. Opowiem, na co zwracać uwagę przy zakupie surowca i jak ocenić, co kryje się pod warstwą kory. Zaprezentuję obróbkę maszynową, ale właściwe prace wykonamy ręcznie, od podstaw.

Uczestnicy i uczestniczki otrzymają wszystkie potrzebne do pracy materiały, a z warsztatów wyjdą nie tylko z wiedzą, którą niemal od razu będzie można zastosować w praktyce, ale też z dwoma własnoręcznie wykonanymi produktami biżuteryjnymi o wartości od 100 do 180 zł.

Kim jestem i skąd się nagle wzięły te bursztyny?
Mam na imię Hania. Od kilku lat jako My Piece of Wood tworzę biżuterię z drewna. Moja rękodzielnicza przygoda zaczęła się jednak dużo wcześniej. Doświadczenie zdobywałam w dwóch firmach specjalizujących się w produkcji biżuterii z bursztynem. To właśnie tam zrozumiałam, że bursztyn to nie tylko długie sznury nieregularnych, pomarańczowych, żółtych i brązowych kamieni, których jako dziecko wypatrywałam na szyjach moich babć i ciotek.

To przede wszystkim niesamowicie piękny materiał, plastyczny i wspaniale współpracujący podczas obróbki. Można wyczarować z niego niemal wszystko, co tylko podpowie nam wyobraźnia!

Informacje organizacyjne
Czas trwania warsztatów: od 4 do 6 godzin
Miejsce: Pracownia My Piece of Wood, ul. Świętokrzyska 45A, Gdańsk

Jak się przygotować i co ze sobą zabrać?
1. Załóżcie na siebie wygodne ubrania, których nie żal Wam pobrudzić lub zabierzcie ze sobą coś na przebranie. Bursztyn podczas obróbki pyli, a my będziemy pracować ręcznie, używając papieru ściernego i pasty polerskiej.

2. Najlepiej pracuje się w krótkich lub średniej długości paznokciach. W długich może być bardzo niewygodnie, mogą się też po prostu zniszczyć. Oceńcie sytuację przed wyjściem z domu.

3. Koniecznie weźcie ze sobą okulary, oczywiście jeśli na co dzień ich używacie. Będziemy skupiać się na detalach, fajnie by było móc je dostrzec.

4. W zależności od projektów, które wybierzecie, warsztaty mogą trwać od 4 do 6 godzin. Będziemy pracować w indywidualnym tempie i bez pośpiechu.

5. Warsztaty są dość wymagające fizycznie, będziemy więc robić sobie przerwy każdy według potrzeb. Zaplanowałam jedną dłuższą przerwę kawową. Cały czas na miejscu będą dostępne ciepłe i zimne napoje oraz domowe ciasto.

Odkryj w sobie BursztyNOWĄ pasję!

https://mypieceofwood.pl/szlifowanie-polerowanie-bursztynu-warsztaty-recznej-obrobki-surowej-brylki
Do zobaczenia!
Hania

Opinie

Sprawdź się

Autorką cyklu o "Kici Koci" jest?