stat
Wydarzenie już się odbyło

Brzuch Matki Boskiej

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Martą Handschke, autorką książki Brzuch Matki Boskiej.

Brzuch Matki Boskiej to debiutancka powieść Marty Handschke. Cztery pokolenia kobiet na życiowym szlaku od poleskiej wsi Gęś po rybacką Ustkę. Szlaku krętym, wyboistym, brukowanym tęsknotami za lepszym życiem - na wskroś kobiecymi i brzemiennymi w skutki niczym okrągły jak jabłko brzuch Matki Boskiej.

Spisałam te kilka rodzinnych opowieści, zanim odejdą w niepamięć. W weekendy jeździłam do Ustki i nagrywałam na prymitywny dyktafon losy wszystkich moich kobiet. [...] Sama także przypominałam sobie mnóstwo historii, które słyszałam w  dzieciństwie i których absurdalność lub dramatyzm wywoływały we mnie niepokój. Dręczyła mnie niesprawiedliwość wydarzeń i chciałam wyjawić to, co sprytnie ukrył czas. Powstała opowieść o trudnych losach kobiet w mojej rodzinie, skrzętnie ukrywanych tragediach, przekazywanych z pokolenia na pokolenie tajemnicach. O wzajemnej miłości, ale i konfliktach,  starzeniu się, nudzie, powtarzalności. I o wykluczeniu mężczyzn, którzy zdradzali lub szybko odchodzili.

Marta - córka Gabrysi, wnuczka Kazi, prawnuczka Marianny

Marta Handschke - urodziła się w 1972 roku, mieszka w Gdańsku. Z zawodu fotografka, na co dzień zajmuje się grafiką użytkową i ilustracją. Od lat związana z trójmiejską sceną muzyczną. Śpiewała w takich zespołach jak Oczi Cziorne i Kobiety. Autorka tekstów piosenek.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Studium Wokalno-Aktorskie to: