stat
PATRONAT

Branford Marsalis Quartet

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Ikony Jazzu. Tym razem gwiazdą wieczoru będzie Branford Marsalis ze swoim kwartetem. Przed nami magiczna noc w towarzystwie najlepszych jazzmanów na świecie!

gru 19

niedziela, godz. 17:00, 20:00

bilety 59 zł
Kup bilet
 

jazz - koncerty w Trójmieście


Branford Marsalis
Jest jednym z najważniejszych, najbardziej wpływowych muzyków jazzowych trzech ostatnich dekad, genialnym saksofonistą, kompozytorem, wybitnym autorytetem, artystą z misją. Grał z najlepszymi (Blakeyem, Hanockiem, Davisem, Stingiem), prowadzi własne formacje, z którymi nagrywa epokowe albumy. Swą grą, zdyscyplinowaną pod względem formy i ekspresji, pełną śmiałych rozwiązań melodycznych, kolorystycznych i artykulacyjnych wciąż pokazuje, jak ogromny potencjał tkwi w akustycznej formule jazzu, w jaki sposób - nie oddalając się od idiomu gatunku - można tworzyć muzykę o wysokich walorach artystycznych, nowoczesną, a przy tym otwartą na szerokiego odbiorcę.

Partnerem koncertu jest DS Zdunek Trójmiasto.

BRANFORD MARSALIS QUARTET
Branford Marsalis - saxophone
Eric Revis - bass
Joey Calderazzo - piano
Justin Faulkner - drum

Otwarcie drzwi godz. 19:00
Początek koncertu godz. 20:00

UWAGA!
Bilety zakupione poprzez Interticket.pl zachowują ważność w nowym terminie. Bilety zakupione poprzez Bilety24 oraz kasy FIlharmonii Bałtyckiej, decyzją Filharmonii Bałtyckiej, nie zachowują ważności i należy dokonać zkaupu ponownie w bileterii Interti

Szczegółowe informacje dotyczące zwrotów i wymiany biletów:
https://agencjaperspektywy.pl/ikony-jazzu/koncert-branford-marsalis-quartet-przelozony/

Organizator: Agencja Perspektywy
www.agencjaperspektywy.pl
Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl 

Branford Marsalis jest jednym z najbardziej wpływowych muzyków jazzowych ostatnich dekad.  To genialny instrumentalista, kompozytor, pedagog i lider zespołu. W swojej twórczości przekracza granice stylistyczne, jednocześnie zachowując niezachwianą kreatywność.

Muzyczną karierę rozpoczął na początku lat 80., grając w zespole Art Blakey z Clarkiem Terry'm, a także jego bratem Wyntonem Marsalisem. Póżniej pojawiał się w sesjach nagraniowych z wybitnymi jazzmanami, jak Dizzy Gillespielem, Milesem Davisem, Sonnym Rollinsem, Herbie Hancock'iem i Harry Connick'iem. W 1986roku utworzył Branford Marsalis Quartet, który do dziś jest głównym środkiem wyrazu  Branforda. W ciągu praktycznie ponad trzech dekad istnienia kwartet ustanowił rzadki zasięg stylistyczny i ciągłość personelu. Skupiając się na sile melodycznej i interakcjach pozazmysłowych, ich album potwierdza, że kwartet Branforda Marsalisa pozostaje wzorem bezkompromisowej doskonałości jazzowej.

Poza działalnością w kwartecie Branford chętnie przyłącza się do muzycznych przedsięwzięć z artystami innych dziedzin muzycznych. Największą popularność przyniosła mu współpraca ze Stingiem, którą rozpoczął od pierwszego albumu ikony popu The Dream of the Blue Turtles w 1985 roku.

Muzyka klasyczna odgrywa również coraz większą rolę w życiu muzycznym Branforda, co zaznaczył poprzez twórczość na polu filmowym oraz na scenie Broadway'u. Artysta wykonał dzieła Prokofiewa, Coplanda, Debussy'ego, Glazunowa, Iberta, Mahlera, Milhauda, Rorem, Vaughana Williamsa i Villa-Lobos z wiodącymi orkiestrami w Stanach Zjednoczonych i Europie, a także pełnił funkcję dyrektora kreatywnego Ascent Series Cincinnati Symphony w 2012-13. Wysiłek, jaki włożył przy tworzeniu muzyki do sztuki Augusta Wilsona "Fences" został uhonorowany prestiżową Nagrodą "Drama Desk" w kategorii "Wybitnej muzyki". Był on również nominowany do cenionej Nagrody "Tony" za najlepszą oryginalną kompozycję filmową.

Branford uznawany jest za niezwykle cenioną osobistość, nie tylko na polu jazzu i muzyki klasycznej, ale również poza nią, jako postać o niezwykle efektywnej wizji czynu społecznego. Dowodzi tego wysiłek, jaki włożył na rzecz pomocy w odbudowie Nowego Orleanu po Huraganie Katrina. Wspólnie z Harrym Connickiem Jr. i New Orleans Habitat for Humanity, stworzył i pomógł zrealizować koncepcję "Muzycznej Wioski", społeczności w Upper Ninth Ward, która zapewnia schronienie bezdomnym rodzinom muzyków oraz innym lokalnym mieszkańcom.  W sercu wioski mieści się studio nagraniowe, z miejscem na występy, ćwiczenia, nagrania oraz na działania związane z zachowaniem bogatego dziedzictwa muzycznego Nowego Orleanu.

Branford kontynuuje szerzenie przesłania swojej muzyki na całym świecie. Po dziś dzień uznawany jest za wzorzec muzycznej doskonałości XXI - wieku.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    188 - 238 zł
Punkty sprzedaży stacjonarnej:
➡Gdynia CultureBox- GDYNIA GŁÓWNA - Świętojańska 30
➡Greckie Biuro Podróży Barkost - GDYNIA - ul. Świętojańska 100
➡Biuro Podróży El Globo - SOPOT - ul. Podjazd 9
➡Stowarzyszenie Turystyczne Sopot - SOPOT - Plac Zdrojowy 2
➡Biuro Turystyczne "Dunaj" - LĘBORK - ul. Targowa 11
➡Agencja Podróży i Turystyki Holidays - GDAŃSK - ul. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan)

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jaką funkcję pierwotnie pełniła Łaźnia Miejska, obecnie siedziba Centrum Sztuki Współczesnej w Gdańsku?

 

Najczęściej czytane