stat
Impreza już się odbyła

Biesiada Literacka - Hanna Suchocka

Zapraszamy na Biesiadę Literacką z Hanną Suchocką!

sie 20-23

czwartek - niedziela

Sopot
Wstęp wolny
HANNA SUCHOCKA, Ambasador u trzech papieży
Polska polityk, prawniczka i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1992-1993 Premier Rządu RP, w latach 1997-2000 minister sprawiedliwości i prokurator generalny, w latach 2001-2013 ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej oraz Zakonie Maltańskim.

Spotkanie poświęcone będzie książce autorstwa Pani Hanny "Ambasador u trzech papieży".
W Watykanie mawia się, że każdy pontyfikat to osobna epoka. Oto opowieść Hanny Suchockiej o latach 2001-2013, kiedy pełniła funkcję ambasadora w Watykanie w czasie pontyfikatów Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka.

W tym okresie doszło do wielu dramatycznych wydarzeń - m.in. gwałtowne pogorszenie stanu zdrowia, a następnie śmierć Jana Pawła II, katastrofa smoleńska czy abdykacja Benedykta XVI - a Hanna Suchocka musiała się z nimi mierzyć nie tylko jako dyplomata, ale również na płaszczyźnie osobistej.
Dzięki opisanym tutaj historiom poznajemy strukturę i mechanizmy działania Państwa Watykańskiego oraz tajniki protokołu dyplomatycznego od kwestii strategicznych po dress code. Hanna Suchocka opowiada jednak nie tylko postaciach z pierwszych stron gazet, ale również z sympa- tią i nostalgią wspomina zwykłych ludzi, których spotykała na targu, w małych sklepikach, ulubionych trattoriach i kafej- kach. Hanna Suchocka pokochała Rzym, więc tę książkę można również czytać jako absolutnie wyjątkowy i bogato ilustrowany zdjęciami przewodnik. Autorka pięknie opisuje znane i mniej znane zabytki Wiecznego Miasta. Idąc za jej wskazówkami, możemy podczas rzymskich wędrówek uciec od natłoku turystów i odnaleźć ukryte skarby architektury.

Harmonogram spotkań:

14 lutego 2019 (czwartek)
godz. 18:00 Gdańsk Oliwa - Biblioteka Oliwska ul. Opata J. Rybińskiego 9 (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku)

15 lutego 2019 (piątek)
godz. 19:00 Reda - Fabryka Kultury w Redzie ul. Łąkowa 59A

16 lutego 2019 (sobota)
godz. 12:00 Sopot - Sopoteka (Sopot Centrum) ul. Kościuszki 14 (Biblioteka Sopocka)
godz. 15:00 Pruszcz Gdański - Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim ul. Wojska Polskiego 34
godz. 18:00 Wejherowo - Filharmonia Kaszubska ul. Sobieskiego 255 (Wejherowskie Centrum Kultury)

17 lutego 2019 (niedziela)
godz. 11:00 Gdynia - Klub Marynarki Wojennej "Riwiera" ul. Zawiszy Czarnego 1
godz. 14:00 Gdynia - Konsulat Kultury ul. Jana z Kolna 25 (Gdyńskie Centrum Kultury)

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Sprawdź się

Siedziba Muzeum Narodowego w Gdańsku przy ul. Toruńskiej 1 funkcjonuje jako muzeum od...?