• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Baśniowe stwory | Warsztaty plastyczne

Zapraszamy na warsztaty plastyczne z Marcinem Minorem Baśniowe stwory. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym i wczesnoszkolnym.

sie 5

poniedziałek, godz. 10:00, 13:30

Gdańsk,
bilety 50 zł
Kup bilet
sie 12-13

poniedziałek - wtorek, godz. 11:00

bilety 1 zł
ulgowy 10 zł
Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję tworzyć wymyślone światy za pomocą kolorowych tuszy, pasteli i węgla drzewnego. Bazą do poszukiwań baśniowych postaci będą stworzone wspólnie drzewa i kolorowe plamy. To z nich dzięki fantazji powstaną niesamowite ptaki, śmieszne i dziwaczne stworki i potworki. Tu najważniejsza będzie kreatywność, którą ma każde dziecko, nawet to bardzo nieśmiałe. Żadne umiejętności nie są wymagane. I choć zdecydowanie nie będziemy dążyć do perfekcji, to jednak każda praca finalnie będzie wyjątkowa i zaskakująca.

UWAGA: podczas zajęć będzie można bardzo się pobrudzić, dlatego prosimy, aby dzieci założyły wygodne stroje, których nie będzie im szkoda zniszczyć.

Liczba miejsc ograniczona. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 519 720 786.
Marcin Minor to wybitny ilustrator, którego prace zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pochodzi z Warszawy, mieszka i tworzy w Petrykozach. Ukończył studia na Europejskiej Akademii Sztuk na wydziale malarstwa. Był uczniem m.in. Antoniego Fałata, Wiktora Zinna, Franciszka Starowieyskiego. Jest też pedagogiem, terapeutą rozwojowym, arteterapeutą (Instytut Ericksonowski) i przede wszystkim ojcem. Inspiruje go przyroda, architektura, wielopłaszczyznowe kontrasty. Z dużą przyjemnością bawi się okołomagicznym realizmem okraszonym żartem o różnym stopniu intensywności w wyrazie. W swych pracach stosuje akryl na płótnie i papierze, akwarelę, tusz, suche pastele oraz digital art. W pracach tego artysty przewija się poetyckość i baśniowość. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Do tej pory wydanych zostało kilkadziesiąt pozycji literackich i gier planszowych zilustrowanych przez artystę. Wybrane prace Marcina Minora można obejrzeć na stronie: https://www.lumarte.eu/marcin-minor
(źródło: https://www.mediarodzina.pl/autor/marcin-minor/)

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu To właśnie baśnie dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej na https://www.mbp.sopot.pl/wydarzenie/w-poszukiwaniu-basniowych-stworow-warsztaty-plastyczne-z-marcinem-minorem/

Opinie

Sprawdź się

Jak nazywa się tradycyjna kaszubska zupa wigilijna z suszonymi owocami?