• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bartosz Kołata: Momenty - wystawa (1 opinia)

Wystawa Momenty to zbiór obrazów dociekliwego obserwatora rzeczywistości. Sztuka Bartosza Kołaty angażuje nas emocjonalnie i intelektualnie, komunikuje się z nami za pomocą swojego własnego niepowtarzalnego języka.

20 października - 1 grudnia 2023, godz. 13:00

Wstęp wolny

7 - 30 grudnia 2023

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wernisaż: 9.05.2019, godz. 19:00
Wystawa: 9.05-2.06.2019

Fotografia stanowi dla artysty punkt wyjścia, rodzaj szkicu natomiast obrazy opowiadają o ludziach pozostawionych w samotności, w życiu przepełnionym przemocą fizyczną i seksualną. Artysta próbuje naszkicować życie w inny sposób. Nie jest obojętny na to, co dzieje się wokół. Bartosz Kołata bada złożoność ludzkiego umysłu i osobowości, próbuje znaleźć i zidentyfikować granicę między ewidentnym złem a człowieczeństwem. Obrazy przywracają wrażliwość, która jest tak bardzo potrzebna do zrozumienia życia poprzez pryzmat sztuki.

Bartosz Kołata interpretuje codzienność za pomocą malarstwa, kreśli portret nieczułego na świat kapitalisty zanurzonego we własnym dobrobycie. Stąd obrazy przedstawiające kosztowne zegarki, futra czy nowoczesne samochody z hostessami.

Na wystawie w Klubie Żak artysta prezentuje ciekawe  psychologiczne portrety.

Stawiam siebie w roli obserwatora,  skupiam się na swoim codziennym życiu, otaczających mnie  ludziach i sytuacjach. Portretuję ludzi uśmiechniętych, mimo tego że prace moje są przepełnione melancholią. Wynika to z poczucia upływającego czasu i ulotności życia.

Faktura, impast, dukt pędzla czy kolor, stanowią istotną część danego obrazu. Moje malarstwo nie poucza ani nie moralizuje, raczej przypomina, że "idąc przez życie uczymy się dostrzegać wagę obecnej chwili, i wszystkich jego małych momentów"(Sherry Turkle "Faking Intimacy", "Philosopher". Bartosz Kołata

Bartosz Kołata debiutował w 2007 roku w Irlandii, gdzie z rąk jednego z najważniejszych irlandzkich artystów  Bryan'a Maguire, otrzymał Irish Art Award. W 2016 był finalistą międzynarodowego konkursu Luxembourg Art Award. Kołata porusza głównie tematy społeczne, angażuje się politycznie, komentując za pomocą malarstwa współczesną rzeczywistość.
Bartosz Kołata związany jest z Gdańskiem, Toruniem i Dublinem.

Opinie (1)

  • nuda nuda nuda

    i wydumanie

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W jaki sposób zginął Zbyszek Cybulski?

 

Najczęściej czytane