• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

BRAK MIEJSC Wydział Spraw Fundamentalnych - spotkanie z Mariuszem Szczygłem

Fundacja Wspólnota Gdańska serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Wydziału Spraw Fundamentalnych - Rozmowy na czasie. Tym razem gościem Magdy Krzyżanowskiej-Mierzewskiej będzie znakomity reporter i felietonista - Mariusz Szczygieł.

Podczas spotkania będzie można usłyszeć znakomite opowieści pisarza o Czechach i kulturze czeskiej oraz odpowiedzi m.in. na takie pytania jak: dlaczego św. Wacław jedzie na zdechłym koniu?; dlaczego flagę państwową można pokazać na kobiecym łonie?; dlaczego w hymnie czeskim się nie maszeruje, tylko leży?; jak przebiega konkurs na Czecha najbardziej podobnego do Jezusa?; dlaczego piwo wstrzymuje rewolucje?; jak wyglądają najpiękniejsze krzaki czeskiej marihuany?; dlaczego Czesi podnoszą zwyczajność do rangi sztuki?; czy laska zawsze musi być nebeska?

Mariusz Szczygieł - reporter, felietonista, pisarz non-fiction. Jego książki wyszły w 21 krajach. Laureat Europejskiej Nagrody Książkowej 2009 za Gottland, która zdobyła także Nike Czytelników. Laureat podwójnej Nagrody Literackiej Nike 2019 za Nie ma (w wyborze jury i czytelników). Od 1990 r. związany z Gazetą Wyborczą. Współzałożyciel księgarnio-kawiarni Wrzenie świata oraz wydawnictwa Dowody na Istnienie. Czechofil. Mieszka w Warszawie, ale jak mówi - jego dusza mieszka w Pradze. Autor bestsellerowego Osobistego przewodnika po Pradze. 
 
Zapraszamy!

Informacja o biletach

Brak wolnych miejsc na to wydarzenie.

Opinie

Sprawdź się

ERGO Hestia obchodzi w tym roku jubileusz. Ile lat ma sopocki ubezpieczyciel?