• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

BOTO JAM: Piotr Jankowski & goście

Z wielką radością ogłaszamy, że w nowym roku powracamy z tradycyjną formułą BOTO JAMs.
BOTO JAMs to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej. Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji. Po pierwszym setcie zawsze jest okazja by do naszego jam session dołączyli chętni muzycy z widowni.

Pierwszym gospodarzem w 2022 będzie Piotr Jankowski!

jazz - koncerty w Trójmieście


Jego gośćmi będą absolwenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a tematem przewodnim pierwszej części spotkania będzie inspiracja twórczością Dextera Gordona.

Skład zespołu:

bydgoski sznyt - 
Alan Balcerowski
- saksofon tenor,
Michał Gozdek - piano

trójmiejska reprezentacja - 
Macieju Sadowski
- kontrabas
Piotr Jankowski - perkusja


Piotr Jankowski
Współtworzył trójmiejskie środowisko jazzowe w latach 70 i 80, grając w takich zespołach jak: Time Quartet (pierwsza formacja Macieja Sikały), Big Band Gdansk, Seaside Dixieland. Jest współzałożycielem zespołu New Coast. Jest laureatem konkursów Jazz Juniors i Złota Tarka. W latach 80 razem z zespołem Anty Quintet wyjechał do Niemiec. Zamieszkał w Hamburgu, gdzie podjął studia na wydziale jazzu w tamtejszej Wyższej Szkole Muzycznej. W tym okresie, podczas lokalnych koncertów, miał również okazję współpracować z takimi sławami światowego jazzu jak: Clark Terry, Fredie Habbard, Woody Show, Johny Gryffin czy muzycy Big Bandu Duke Ellington i Count Basie. W roku 1987 w Hamburgu został się współzałożycielem Włodek Pawlik Trio. Pierwszym kontrabasistą składu został Zbigniewem Wegehaupt. Również z Włodzimierzem Pawlikiem dokonuje pierwszych nagrań płytowych w międzynarodowych składach.

W Polsce jest najbardziej rozpoznawalny jako perkusista i współzałożyciel zespołu New Life M, który od poczatku powstania w roku 1992 tworzą również: Joachim Mięcel, Robert Cudzich i Marcin Pośpieszalski, a rok pózniej dołącza Robert Cudzich. Pierwszymi wokalistami zespołu byli m.in.: Mieczysław Szcześniak, Ewa Uryga oraz Natalia Niemen. Zespół stał się prekursorem polskiego ruchu muzyki chrześcijańskiej lat 90-tych. Piotr Jankowski ma na swoim koncie udział w ponad 40 nagraniach płytowych oraz liczne występy w programach telewizyjnych i radiowych.

***
Podczas wydarzenia organizator zapewnia wszelkie środki bezpieczeństwa w związku z sytuacją epidemiolgiczną. Uczestnicy wydarzenia proszeni są o zastosowanie się do aktualnych zasad bezpieczeństwa.
***
resztę składu ujawnimy wkrótce 
fot. Jonatan Jankowski

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Teatr zlokalizowany w podziemiach głównego dworca kolejowego w Gdyni nosi nazwę:

 

Najczęściej czytane